Yer fıstığı uygunmudur?

Kenalettin

Yumurta
Üye
Karıncalarıma protein oranı çok yüksek olduğundan genellikle yer fıstığı veriyorum bu şekilde beslemem sorun teşkil edermi?

Kenalettin

Yumurta
Üye
Fıstık dışında neler veriyorsun
Genelde başka bişey vermiyorum nadiren sinek yakaladığım oluyo bazen fıstığın içinden kurt çıkıyo onu veriyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Sadece fıstık vermek sağlıklı olmaz. Protein de vermeniz gerekir.
Fıstıkların içinden bazen kurt çıkıyo onu öldürerek verince bile yemiyolar antenleri dokununca geri kaçıyolar.

KAANDBK01

Yumurta
Üye
Genelde başka bişey vermiyorum nadiren sinek yakaladığım oluyo bazen fıstığın içinden kurt çıkıyo onu veriyorum.

Fıstıkların içinden bazen kurt çıkıyo onu öldürerek verince bile yemiyolar antenleri dokununca geri kaçıyolar.
Kolonin çok sağlıksız olur o zaman canlı yem temin etmelisin. Dışardan verdiğin böcekleride vermeni önermem ilaçlı ve parazitli olabilir belki hemen öldürmez koloniyi ama kesinlikle içten içe koloniyi yok edebilir. Sana tavsiyem 3 günde bir kolonin boyutuna göre çiğ kıyma vermen tabi ek gıda takviyesi olarak fındık fıstık ta verebilirsin çiğ olmak şartıyla.ama dediğim gibi en sağlıklısı canlı yem

Kenalettin

Yumurta
Üye
Kolonin çok sağlıksız olur o zaman canlı yem temin etmelisin. Dışardan verdiğin böcekleride vermeni önermem ilaçlı ve parazitli olabilir belki hemen öldürmez koloniyi ama kesinlikle içten içe koloniyi yok edebilir. Sana tavsiyem 3 günde bir kolonin boyutuna göre çiğ kıyma vermen tabi ek gıda takviyesi olarak fındık fıstık ta verebilirsin çiğ olmak şartıyla.ama dediğim gibi en sağlıklısı canlı yem
Peki kıymanın kırmızı kıyma olması veya tavuk kıyması olması fark eder mi?

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Protein olsun yeterli,fark etmiyor

KAANDBK01

Yumurta
Üye

Pixel

Yumurta
Üye
Benim kendi tecrübeme göre sürekli aynı besin verildiğinde bir sürü sonra koloni o besini kabul etmiyor

Ben kırmızı veriyorum severek yiyorlar
Ben un kurdunun kafasını kesip sulu kısmına ezilmiş tohumlar koyuyordum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Benim kendi tecrübeme göre sürekli aynı besin verildiğinde bir sürü sonra koloni o besini kabul etmiyor

Ben kırmızı veriyorum severek yiyorlar
Protein olsun yeter dediğim de zaten hep aynısını versin demiyorum. Bir çok protein var yani protein olsun yeter. Dediğiniz gibi koloni seçici davranıyor ama bir süre koloniyi beslemeyip aynı besini tekrar verirseniz kabul ediyorlar

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye

Eğer koloniniz büyük ise yemin bürük oluşundan korkuyor olabilirler