Yeni Deney

cruell

Yumurta
Üye
Sanctus kraliçemi test tüpüne bağlı olan out worlde bıraktım biraz gezdikten sonra test tüpüne girdi beslenmesi için test tüpünün ucuna un kurdu şekerli su bıraktım un kurdunu out worlde alıp beslenip tekrar test tüpüne giriyo kendini daha doğal ortamında hissetmesi için yapıyorum acaba bu şekildede test tüpüne yumurta bırakır mı yoksa saçma bir düşünce mi ? (sık sık outworlde çıkıp dolaşıp tekrar giriyo test tüpüne)

Vazonax

Pupa
Üye
Deneyinin amacını pek anlamlandıramadım kralilecer ilk isciler çıkana kadar besine ihtiyaç duymazlar bazı istisnalar hariç tabiki normaldede kraliçeler toprakta açtıkları çukuru geri kapatip yumurtlama işini küçük bir alanda hallederler isci ciktiginda ise yuva agzini tekrar açacaktır yani tüpü outworlden çıkarıp test tüpünün agzini pamukla kapatırsan ve en çok haftada bir olacak şekilde kontrol edersen kralice kendini dogal ortamindaymis gibi daha cok hissedecektir yakın bir zamandada muhtemelen yumurta alirsin fakat yumurtlama suresi senden bagimsiz olarak kralicenin keyfine gore uzayabilir kısacası cok fazla rahtsız etmemen gerek

cruell

Yumurta
Üye
kraliçe kış uykusundaydı herhalde bu kendi deposu 3 ay yetmez hayvana hamamböceği falan değil sonuçta

Vazonax

Pupa
Üye
kraliçe kış uykusundaydı herhalde bu kendi deposu 3 ay yetmez hayvana hamamböceği falan değil sonuçta
İlk kolonim yumurtlamak için nerdeyse tam bir yil bekledi ve hic beslemedim muhtemelen daha dayanabilecek besinide vardı karinca ciftligim kanalindaki tum rehber videolari dikkatlice izlemenizi tavsiye ederim baya yararı dokunacaktır

Berk1497

Pupa
Üye
Kraliçe çıkıp dolaşıyorsa yerine alışamadığını, rahatsızlık duyduğunu gösteriyor genelde benim izlenimim

el4nce

Koloni
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Sanctus kraliçemi test tüpüne bağlı olan out worlde bıraktım biraz gezdikten sonra test tüpüne girdi beslenmesi için test tüpünün ucuna un kurdu şekerli su bıraktım un kurdunu out worlde alıp beslenip tekrar test tüpüne giriyo kendini daha doğal ortamında hissetmesi için yapıyorum acaba bu şekildede test tüpüne yumurta bırakır mı yoksa saçma bir düşünce mi ? (sık sık outworlde çıkıp dolaşıp tekrar giriyo test tüpüne)
Selamlar, hobiciler bu durumu semi claustral cinsler için yaparlar. Semi claustral cinsler, ilk işçi çıkana kadar besine ihtiyaç duyarlar. Camponotus bir semi claustral cins değildir, kraliçenin outworld'e gidip gelmesine izin vermeniz, yüksek ihtimalle kraliçenin yumurtlamamasına sebep olacaktır. Sonuç olarak yaptığınız bu deney Camponotus'lar için uygun değildir. :)

cruell

Yumurta
Üye
Yada baya bi rahatsız edildigini
karıncayı rahatsız etmiyorum ısı nem her şeyi uygun
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar, hobiciler bu durumu semi claustral cinsler için yaparlar. Semi claustral cinsler, ilk işçi çıkana kadar besine ihtiyaç duyarlar. Camponotus bir semi claustral cins değildir, kraliçenin outworld'e gidip gelmesine izin vermeniz, yüksek ihtimalle kraliçenin yumurtlamamasına sebep olacaktır. Sonuç olarak yaptığınız bu deney Camponotus'lar için uygun değildir. :)
tamamdır bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim