Yeni Başlıyorum

EmreQj

Yumurta
Üye
Merhabalar bayadır izliyordum Tuğkan abiyi son günlerde de hobiye heveslendim ama yardıma ihtiyacım var başlangıçta hangi türlerle başlayabilirim messor dışında ?

UhutOkcusu

Larva
Üye
Merhabalar bayadır izliyordum Tuğkan abiyi son günlerde de hobiye heveslendim ama yardıma ihtiyacım var başlangıçta hangi türlerle başlayabilirim messor dışında ?
Bulabildiğin her tür uygundur tek gereken şey hobiyi cidden heves olarak değil severek merak ederek yaptığın bir şey olması bulduğun tür hakkında yeterli bilgiye sahip olursan hepsine bakabilirsin.

Onlorot

Pupa
Üye
Messor, Lasius, Tetramorium, Pheidole vb. başlangıç için uygun cinsler. Camponotus ile de başlayabilirsiniz fakat diğerlerine nazaran bir tık zorlayabilir ama dediğim gibi başlangıç için Camponotus da uygun.

Genel olarak her bulduğunu bakabilirsin başlangıçta arkadaşın da dediği gibi ama bakamayacağın türler de var.

Bunların başında kribiyotik türler geliyor (Ponera Coarctata, Cryptopone Ochracea gibi).

Son düzenleme:

EmreQj

Yumurta
Üye
Evde canlı yem besleyemem diyorsan Messor ve Tetramorium bakabilirsin. Zaten başlangıç seviyesinde olan cinsler
Peki sadece canlı yemle beslenen türleri kaç günde bir beslemek gerekiyor ?
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Lasius ile başlayabilirsin.
Teşekkürler

Messor, Lasius, Tetramorium, Pheidole vb. başlangıç için uygun cinsler. Camponotus ile de başlayabilirsiniz fakat diğerlerine nazaran bir tık zorlayabilir ama dediğim gibi başlangıç için Camponotus da uygun.

Genel olarak her bulduğunu bakabilirsin başlangıçta arkadaşın da dediği gibi ama bakamayacağın türler de var.

Bunların başında kribiyotik türler geliyor (Ponera Coarctata, Cryptopone Ochracea gibi).
Kolay olanlardan başlamak istiyorumdum ama sadece messorlada kalmak istemiyordum çok sağ ol yazdığın türlere bakacağım

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Tetramorium, Lasius , Tapinoma ve Camponotusu öneririm. Keyifli hobiler.

Vazonax

Pupa
Üye

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Valla ben de hobiyle yeniyim ama ne şansına gelirse odur

Neyi yakalarsan
hocam tetramorium, lasius, camponotus ve messor başlangıç için uygun. gerisini siz seçin artık. :)