Yeni başlayanlara tür önerileri?

yusfacar1

Yumurta
Üye
Selamlar, hobide yeniyim ve ufak ufak başlamak istiyorum fakat hangi tür ile başlamam gerektiğini bilmiyorum,
yardımcı olursanız sevinirim.

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Selamlar, hobide yeniyim ve ufak ufak başlamak istiyorum fakat hangi tür ile başlamam gerektiğini bilmiyorum,
Tetramorium sizin için gayet uygundur. Keyifli hobiler dilerim. :)

Egzomen1

Yumurta
Üye
Tarantula beslemek istiyosan başlangıç türü olarak brachypelma senin için uygundur

MrPinka

Yumurta
Üye
bana göre "Messor" ilk için hem kolay hem daha ucuz bir tür çünkü hem canlı yem hem de tohum,kuş yemi vb. ile besleyebiliyorsun hasatçı bir karınca olduğundan dolayı.Ayrıca kolay bulunabilinen bir tür

yusfacar1

Yumurta
Üye
"Karınca Genel" kategorisinde paylaşılmış bir konu. :)tei

Tetramorium sizin için gayet uygundur. Keyifli hobiler dilerim. :)
yardım için teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bana göre "Messor" ilk için hem kolay hem daha ucuz bir tür çünkü hem canlı yem hem de tohum,kuş yemi vb. ile besleyebiliyorsun hasatçı bir karınca olduğundan dolayı.Ayrıca kolay bulunabilinen bir tür
teşekkürler ben de messor düşünüyordum fakat yine de danışmak istedim

Kagann_62

Yumurta
Üye
Messor Bence En uygunu. yem olarak kuş yemini ucuza alıp verebilirsiniz. bulunduğu alana da çok şey istemiyorlar :)

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
Crematogaster, nylanderia, lasius, tetramorium, pheidole, aphaenogaster, tapinoma, solenopsis, lepisiota, plagiolepis gibi cinsler başlangıç için uygundur. Yani siz kraliçe aradığınız zaman sadece kraliçe bulmaya odaklanın, zaten bulabileceğiniz yaygın cinsler genellikle bakımı kolay olanlardır. Bakımı zor bir cinsse hobici arkadaşlar uyarır.