Yeni Başlayacağım

Böcek_sevdalı

Larva
Üye
Karınca kolonisikurmaya yeni başlıycam hangi türü önerirsiniz ben messor istiyorum uygunmudur

MuhaMMedAli

Yumurta
Üye
Messor bula bilecekmisin oda var bence ilk burlduğun türden başlaman en iyisi çünkü messor bulcam diye onu almassın sonra onuda bulamassın ortada kalma

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Yeterince araştırma yapıp bilgi edinirsen çoğu ile başlayabilirsin. Messorla kısıtlama kendini. Colobopsis,Cataglyphis,Myrmica gibi cinslerle başlamanı tavsiye etmem. Diğer çoğu cinsin bakımları benzer ve kolay.

celilcem

Nanitik
Üye
Yeterince araştırma yapıp bilgi edinirsen çoğu ile başlayabilirsin. Messorla kısıtlama kendini. Colobopsis,Cataglyphis,Myrmica gibi cinslerle başlamanı tavsiye etmem. Diğer çoğu cinsin bakımları benzer ve kolay.
Bana bir rakam üzerinden zorluk vererek en kolay karınca türünü söylermisin.

Bulut_Mercan

Asker
Üye
Bana bir rakam üzerinden zorluk vererek en kolay karınca türünü söylermisin.
Bence karınca hobisi genel olarak kolay bir şey zaten ama en kolay cinsi sorarsanız Lasius derim herhalde. Canlı yem alamayanlar için Tetramorium ve Messor da olabilir.
Rakam olarak zorluk seviyesi belirtemem herkese göre değişir. Ben 1/10 derim hobiye yeni başlayan bilgisiz biri 5/10 diyebilir.

Böcek_sevdalı

Larva
Üye
Bence karınca hobisi genel olarak kolay bir şey zaten ama en kolay cinsi sorarsanız Lasius derim herhalde. Canlı yem alamayanlar için Tetramorium ve Messor da olabilir.
Rakam olarak zorluk seviyesi belirtemem herkese göre değişir. Ben 1/10 derim hobiye yeni başlayan bilgisiz biri 5/10 diyebilir.
Ttetramoryumdamı hasatçı

ben10

Nanitik
Üye
en kolay cins bana kalırsa lasius. bulması kolay, üremesi hızlı, aşırı küçük değil, stresli değil, besin kabul etmeme durumu nadir. tek eksikleri çok görsel zevk vermemeleri ve kirli olmaları bence

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Tetramorium yarı hasatçıdır sadece tohum ile beslenmez alternatif karbonhidrat ve protein kaynaklarına ihtiyaç duyacaklardır kolay denmesinin sebebi verdiğiniz çoğu besini yiğiyeceklerdir yani verdiğiniz yiyeceklere burun kıvırmayacaktır bu yüzden kolaydır

Canlı yeminiz yoksa

1 messor ilk tercihiniz olmalı
2 tetramorium ikinci tercihiniz olmalı

Canlı yeminiz var ise

İlk tercihiniz bence Camponotus Sanctus ( yavaş ürüyeceklerdir ama izlmesi ve boyut açısından süperdir) olmalıdır

Yeni başladığınız için cataglyphis colobobsis myrmica prenolepis gibi cinslerden uzak durmanızı öneririm bende

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
en kolay cins bana kalırsa lasius. bulması kolay, üremesi hızlı, aşırı küçük değil, stresli değil, besin kabul etmeme durumu nadir. tek eksikleri çok görsel zevk vermemeleri ve kirli olmaları bence

Hayır değil tüpünü tam bir çöplük olarak kullanıyorlar hele biraz geliştiklerinde her ay belki 2 den fazla tüp değiştirmeniz gerekecek bilmeyen bir kişinin elinde mite oluşma riski çok yüksek olur ayrıca bataklık gibi yerlerde yaşamayı ye nemi sevdiği için nemin yüksek olduğu yere gitmek isteyecekler yanlışlıkla pamuk gevşek olursa tüpü su basabilir ayrıca transfer konusunda gördüğüm inatçı türler arasında yeni başlayan tecrübesi olmayan bir kişiyi yanlış bakıldığında delirtebilir