Yavru mantis nasıl ve ne ile beslenir?

Bakraes

Yumurta
Üye
Merhaba dostlar, yavru bir mantis aldım dün. Biraz araştırdığımda meyve sinekleri ile beslendiğini öğrendim fakat hiç meyve sineği yakalayamadım. Bugün de biraz tedirgin oldum ve boy boy karınca topladım. Küçük bir cımbız ile hemen önüne koydum fakat hemen kaçtı. Elime geliyor, benden çok çekinmiyor ama besleyemiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    67.8 KB · Görüntüleme: 32
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mantis_

Majör
İlklerden
Deneyimli Hobici
Üye
Merhaba, öncelikle forumdaki mantis bakım konusundakine uygun bir teraryum yapın. Sonrasında ise mikro un kurdu veya yavru tartara ile beslemeyi deneyebilirsiniz.

Bakraes

Yumurta
Üye
Merhaba, öncelikle forumdaki mantis bakım konusundakine uygun bir teraryum yapın. Sonrasında ise mikro un kurdu veya yavru tartara ile beslemeyi deneyebil
hocam yemi naıl veririz izlediğim videolarda cımbız ile önüne koyuyorlardı ama bu hayvan ürküyor cımbızdan

Bakraes

Yumurta
Üye
Dayanmazsa diye mikro un kurduda yedirin ve tartara yeni doğmuş olmazsa yavru mantis yiyemeyebilir
hocam ikisni de sipariş ettim önce yeni doğmuş tartarayı ters koyarak deneyeceğim olmazsa mikro un kurdunu deneyeceğim o da olmazsa ezerek içindeki sıvıyı vereceğim son çare

Ertugrulmustuluk09

Minör
Yardımsever
Üye
Tartara hareketli olduğu için (sırt üstü şekilde) mantislerin ilgisini çekiyor ve kaçamadığı için yakalaması kolay oluyor yememesi çok düşük bir ihtimal yemezse ve mikro un kurdunuda aynı şekilde reddederse un kurdunu bölüp hareket ettirerek vermeniz en doğrusu olur hocam

Bakraes

Yumurta
Üye
Tartara hareketli olduğu için (sırt üstü şekilde) mantislerin ilgisini çekiyor ve kaçamadığı için yakalaması kolay oluyor yememesi çok düşük bir ihtimal yemezse ve mikro un kurdunuda aynı şekilde reddederse un kurdunu bölüp hareket ettirerek vermeniz en doğrusu olur hocam
hocam un kurdunu ikiye bölüp sıvısını veriyorlarmış ikisini de yemezse öyle yapmamı tavsiye eder misiniz kusura bakmayın darlıyorum ama deneyimsizim hayvana zarar gelsin istemiyorum

Ertugrulmustuluk09

Minör
Yardımsever
Üye
hocam un kurdunu ikiye bölüp sıvısını veriyorlarmış ikisini de yemezse öyle yapmamı tavsiye eder misiniz kusura bakmayın darlıyorum ama deneyimsizim hayvana zarar gelsin istemiyorum
Yok hocam ne darlaması verebilirsiniz yine yemezse canlı gibi hareketlendirerek verebilirsinz

Bakraes

Yumurta
Üye
Ben teşekkür ederim hocam yardımım dokunduysa ne mutlu bana
hocam yemler geldi ttartaralar ölü ama mikro un kurtları yaşıyor ama hayvan yemiyor önüne atıyorum sadece kaçıp terryumun tepesine çıkmaya çalışıyor ne yapmalıyım yahu sinir oldum 3 gündür bişey yemiyor

Ertugrulmustuluk09

Minör
Yardımsever
Üye
Kurdu zaten tartaraya göre daha az tercih ederler tartaraların ölü gelmesi çok kötü olmuş kurdu mantisin kafası boyutunda değilse o boyutta kesip hareket ettirerek verebilirsin öldürüp hareket ettirmezsen ilgisini çekmez

Bakraes

Yumurta
Üye
Kurdu zaten tartaraya göre daha az tercih ederler tartaraların ölü gelmesi çok kötü olmuş kurdu mantisin kafası boyutunda değilse o boyutta kesip hareket ettirerek verebilirsin öldürüp hareket ettirmezsen ilgtamamdır
tamamdır hocam deneyeceğim tekrar teşekkürler bu arada instagramınız falan var mıdır hocam takipleşelim isterseniz