Yardımcı olabilir misiniz?

Kutlu0

Yumurta
Üye
Merhaba, ben ilk defa evde bir canlı beslemeyi düşünüyorum ama ne beslemeliyim bilmiyorum. Böcek gibi canlılara pek alışkın değilim yani ayıptır söylemesi biraz huylaniyorum. Kertankele vb gibi şeyler olabilir sizce ne besleyebilirim? Bakılması kolay olan bir tür olursa sevinirim.Teşekkürler.

EminBS

Yumurta
Üye
Merhaba, ben ilk defa evde bir canlı beslemeyi düşünüyorum ama ne beslemeliyim bilmiyorum. Böcek gibi canlılara pek alışkın değilim yani ayıptır söylemesi biraz huylaniyorum. Kertankele vb gibi şeyler olabilir sizce ne besleyebilirim? Bakılması kolay olan bir tür olursa sevinirim.Teşekkürler.
Gecko besleyebilirsin fakat sürüngenlerde genel olarak çeşitli böcekler ile beslenme tavsiye edilir.

Kutlu0

Yumurta
Üye
Un kurdu gibi boceklermi?

EminBS

Yumurta
Üye
Un kurdu gibi boceklermi?
Hocam un kurdu olsun hamam bocekleri olsun çok cesitlendirilebilir ama sadece unvkurdu genelde tavsiye edilmez .Eğer istersen Tuğkan abinin leopard gecko bakım videosunu izle hem bilgilenmis olursun zevkli canlılardır.

Kutlu0

Yumurta
Üye
Hocam un kurdu olsun hamam bocekleri olsun çok cesitlendirilebilir ama sadece unvkurdu genelde tavsiye edilmez .Eğer istersen Tuğkan abinin leopard gecko bakım videosunu izle hem bilgilenmis olursun zevkli canlılardır.
Tamamdır teşekkür ederim izliyorum şimdi.

EminBS

Yumurta
Üye
Ya onlarında kaçması filan sıkıntı olmuyormu?
Yani zor bir ihtimal istersen karınca videolarınıda izleyebilirsin hatta genel olarak canlıların videosunu izleyip en son burda yardımcı oluruz soru işaretlerini gideririz.

Enesersoy45

Pupa
Üye
Ya onlarında kaçması filan sıkıntı olmuyormu?
Kaçmaya meyilli ve bu konuda cidden yetenekli birkaç cins var fakat o cinslere denk gelmen,koloniyi geliştirmen,formikaryuma geçecek seviyeye getirmen,formikaryuma geçirmen,formikaryumdan kaçmaları şeklinde bir zaman akışı oluşturursak 2. basamak civarlarında zaten elinizdeki cinsin genel özelliklerini öğrenmiş ve ona göre hazırlanmış olursunuz. Yani kaçma işini dert etmeyin, zor bir ihtimal o.

waveslord

Pupa
Üye
Kimse söylememiş küçük bi beta balığı akvaryumu da kurabilirsin. Ama düzgün bakabilsen bile anlık hevesle yapma akvaryum kuracaksan. Sonra zamanla ilgi kesiliyor olan canlıya oluyor.

AliAltın

Yumurta
Üye
Hocam size tavsiyem bir özel tür lepistes akvaryumudur hem bakımı kolaydır hem rahatlıkla ürete bilirsiniz hemde görsel olarak da mükemmel canlılar.