Yardım

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Özel tür lepistesler üretmeye başladım. Satıp para kazanmayı amaçlıyorum ama nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. İnternet üzerinden mi satmalıyım yoksa bir akvaryumcuyla v.b bir yerle ile anlaşıp sürekli oraya mı satmalıyım? Yoksa başka bir şekilde mi satayım? Önerilerinizi bekliyorum.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Özel tür lepistesler üretmeye başladım. Satıp para kazanmayı amaçlıyorum ama nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum. İnternet üzerinden mi satmalıyım yoksa bir akvaryumcuyla v.b bir yerle ile anlaşıp sürekli oraya mı satmalıyım? Yoksa başka bir şekilde mi satayım? Önerilerinizi bekliyorum.
Akvaryumcuya satarsan muhtemelen ederinin çok çok altında bir teklif verecektir. Facebook grupları, Whatsapp Grupları, İnstagram Grupları, Akvaryum forumları gibi yerlere ilan verebilirsin.

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Akvaryumcular ciddi anlamda düşük fiyatlar veriyor. akvaryumcunun 50 tl bile vermediği balıkları 300-350 tlye sattığımı hatırlıyorum.
Ha kendin satacağın zamanda şehir dışına vs. gönderim yapmazsan biraz zorlanırsın. Sadece bulunduğun bölgede çok kişiye satamazsın, hele bir de büyük şehirde değilsen daha zor.

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
İstanbuldayım. Gönderim konusunda bir sıkıntı yaşamam ama kargo bir kaç gün beklerse balıkların ölme ihtimali var.
Kargolayacağım balıkları nasıl kargolamalıyım?

Mertali

Günlüğüme ulaşmak için 👉 https://tls.tc/2R0Ls
Akvaryum Moderasyon
Üye
Hiç yapmadığım için maalesef bilgim yok.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
İstanbuldayım. Gönderim konusunda bir sıkıntı yaşamam ama kargo bir kaç gün beklerse balıkların ölme ihtimali var.
Kargolayacağım balıkları nasıl kargolamalıyım?
Ben daha önce balık değil fakat karides gönderimi yaptım 5-6 sefer kadar. Aynı şekilde balıklarda gönderilebilir diye düşünüyorum ama internet üzerinden sadece balıklara özel yapılması gereken şeyler var mı diye biraz araştırsan iyi edersin. Ben karides için şu şekilde yapıyorum;

Akvaryumcularda dayanıklı balık nakliye poşetleri bulunuyor onların içerisine yaklaşık 3-4 su bardağı ölçüsünde su ve karidesleri koyuyorum birde karideslerin tutunması için bir miktar misina ipi ekliyorum ve bağladığım içi su dolu olan poşetin patlama ihtimaline karşı 1 kere daha dayanıklı poşetlerden birisini geçirip onuda sıkıca bağlıyorum. Ardından poşetin ve strafor kutunun boyutuna göre eğer çok boş yer varsa aralarında boşluk kalacak şekilde içi sadece su dolu 1 poşet daha ekliyorum. Kalan boşluklarada poşetin hareket etmemesi için köpükle tamamen dolduruyorum. ardından hazırladığım strafor kutunun ağzını sıkı şekilde kapatıp ayrı bir karton kutunun içerisine koyuyorum ve o karton kutunun içerisinde kalan yerleride köpükle dolduruyorum. Kargodan 1-2 gün önce karideslere hiçbir şekilde yem vermiyorum bu şekilde dışkılama minimum seviyeye iniyor ve kargo esnasında su değerlerinin korunmasına bir nevi yardımcı oluyor. Ayrıca kargoyu göndermeden önce firma ile iletişime geç gidip sor tahminen kargonun kaç gün içerisinde varacağını 3 günden fazla derse kargo değil otobüs gönderimi yap. Ha eğer kargoyu bir kargo firması aracılığı ile göndericeksen alıcıya da söyle eve teslim şeklinde değil şuben alınacak şeklinde gönder yoksa arada 1 gün falan geçiyor dağıtıma çıkması.

Bu arada senin yerinde olsam lepistesleri tek olacak şekilde ayrı poşetlerde kargolardım.

EArslan

Majör Karınca
Karınca Moderasyon
Üye
Çok teşekkür ederim ikinizede yardımlarınızdan dolayı.