Yaprak bitleri

Emre52ege52

Nanitik
Üye
Arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum fakat çok fazla bı bilgi yok sorularım aşağıdaki gibi

1- Hangi cinsler yaprak bitleri ile iyi anlaşıyor ?

2-Yaprak bitlerini nasıl üretebilirim?

3-Yaprak bitlerini doğada nerelerde bulabilirim eğer bulursam bunları nasıl sağlıklı üretebilirim ?

4-Yaprak bitlerinin özellikleri ne karıncalara ne gibi yararları var ?

5 - Terra kraliçemin yumurtaları larva olmuş ( 1,5 hafta içinde ) 2 hafta sonra 30 günlük bı tatile gitcem yanıma almalı mıyım ?

6- Alakasız fakat İstanbul'da ümraniye civarında ant store turkeyden alisveris yapacak varmı bı kaç malzeme alacam da

Vedad

Nanitik
Üye
Arkadaşlar uzun zamandır bu konuyu araştırıyorum fakat çok fazla bı bilgi yok sorularım aşağıdaki gibi

1- Hangi cinsler yaprak bitleri ile iyi anlaşıyor ?

2-Yaprak bitlerini nasıl üretebilirim?

3-Yaprak bitlerini doğada nerelerde bulabilirim eğer bulursam bunları nasıl sağlıklı üretebilirim ?

4-Yaprak bitlerinin özellikleri ne karıncalara ne gibi yararları var ?

5 - Terra kraliçemin yumurtaları larva olmuş ( 1,5 hafta içinde ) 2 hafta sonra 30 günlük bı tatile gitcem yanıma almalı mıyım ?

6- Alakasız fakat İstanbul'da ümraniye civarında ant store turkeyden alisveris yapacak varmı bı kaç malzeme alacam da
2)üretmeyi bilmiyorum ama çok zor olamaz altta üremelerini yazmıştım

3)bitkilerin yaprakların altlarında olurlar fakat, doğada bulunması hayli güç olur diye düşünüyorum. Nemli ve yeşillikli bir ortamda ürerler.

4)ben davranışlarını gözlemledim, yaprak altlarında hareketsiz duruyorlar gerekmedikçe hareket etmiyorlar, bitkilerle besleniyorlar.

hakan

Yumurta
Üye
1) Lasius'ların iyi anlaştığını okuduğumu hatırlıyorum.
3) Gül yapraklarının altında falan sık sık görüyorum ben çiçekli bitkilerin yapraklarına bakmayı dene.

Mustafay

Pupa
Üye
Bence bir tanığına ver yada karıncaları da tatile götür.

Mustafay

Pupa
Üye
Karıncalarında tatil hakkı var.Benim hep aklımda eğer 1 aylık tatile falan gideceksem bir çantanın içine strafor koyarım,üstelik straforu istediğin şekil oyar öyle götürürüm.

eneeess

Pupa
Üye
lasius ve formicların yaprak bitleriyle ilgili olduğunu okumuştum.