Vatozun cinsi ve cinsiyeti

Emperorofinsects

Larva
Üye
Arkadaşlar uzun zamandır vatozuma bakıyorum. Leopar vatoz bence ama bir de siz bakın istedim. Cinsiyet ayrımı zor ama bu işten anlayanlar bana yardımcı olabilir belki ;) IMG_20220203_232901.jpg

Charlie

Yumurta
Üye
Cinsiyeti anlasanda leopar vatozları üretmek için büyük havuzlar gerekir .

Emperorofinsects

Larva
Üye
Cinsiyeti anlasanda leopar vatozları üretmek için büyük havuzlar gerekir
Evet biliyorum eskiden almıştım daha tam hakim değildim hobiye ama sağlıklı bir şekilde büyüdü uzun zamandır yaşıyor Allah daha uzun ömür versin :) arada çıkıyor yem yiyor küpüne giriyor bazen filtrenin üstüne düşen yemleri yiyor. Kısacası stres belirtisi veya herhangi bir hastalığı yok çok küçükken almıştım muhtemelen adapte oldu biraz tabi doğasında en az 500-600 litre var.

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Evet biliyorum eskiden almıştım daha tam hakim değildim hobiye ama sağlıklı bir şekilde büyüdü uzun zamandır yaşıyor Allah daha uzun ömür versin :) arada çıkıyor yem yiyor küpüne giriyor bazen filtrenin üstüne düşen yemleri yiyor. Kısacası stres belirtisi veya herhangi bir hastalığı yok çok küçükken almıştım muhtemelen adapte oldu biraz tabi doğasında en az 500-600 litre var.
kafa kısmını ve sırt bölümünü ve kuyruğunu çekebilirseniz yardımcı olurum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
elinizdekinin leopar değilde cüce vatoz olduğunu düşünüyorum kafa kısmında da boynuz göremedim
cinsiyeti dişi kuyruğu keskin gibi duruyor buda cinsiyeti belirlememizdeki 2.etken
kuyruğunu dikkatli bi şekilde görmem lazım. cüce mi leopar mı ordan ayırt edilebilir .

Emperorofinsects

Larva
Üye
IMG_20220202_224435.jpg
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kuyruğu açık halini de göndermeyi deneyeyim

elinizdekinin leopar değilde cüce vatoz olduğunu düşünüyorum kafa kısmında da boynuz göremedim
cinsiyeti dişi kuyruğu keskin gibi duruyor buda cinsiyeti belirlememizdeki 2.etken
kuyruğunu dikkatli bi şekilde görmem lazım. cüce mi leopar mı ordan ayırt edilebilir .
Kuyruk erimesi var gibi duruyor ama yaklaşık 1-1,5 yıldır böyle ilaç vs. De sürdüm ama geçmedi ucundaki o kısım
IMG_20220204_011449.jpg

Son düzenleme:

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Hayvanınız cüce vatoz ve dişi

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1299

Kuyruğu açık halini de göndermeyi deneyeyim

Kuyruk erimesi var gibi duruyor ama yaklaşık 1-1,5 yıldır böyle ilaç vs. De sürdüm ama geçmedi ucundaki o kısım
Ekli dosyayı görüntüle 1300
kuyruğu gerçekten kötü durumda gibi gözüküyor . mantar hastalığı zaten biliyorsunuzdur tek besliyorsunuz değil mi?
kuyruk erimesi, özellikle daha ilerleyen aşamalarında tedavi edilmesi zor olabilir. Eğer doğru bir tedavi uygulanmazsa hastalık, eninde sonunda balığı öldürecek ve hatta akvaryumdaki diğer tüm balıklara bulaşacaktır. Balık özellikle stres altında bulunduğu zaman, kuyruk erimesi meydana gelir. Stres oluşumunun en yaygın nedenleri ise kötü su kalitesi ve uygunsuz su sıcaklığıdır. Ayrıca akvaryumun aşırı kalabalık olması, eski yemlerin kullanılması, aşırı besleme yapmak, balıkların taşınması gibi nedenlerde olabilir.

CNYTYLMZ

Yumurta
Üye
Sarımsaklı haşlanmış kırmızı kapya biber ve bezelye verebilirsiniz taze bitkiler vatozun iyileşmesinde olumlu rol oynayacaktır sarımsak çok iyi bir antibiyotiktir vatozunuz dişi düz kuyruk cüce vatoz uygun küpü koyarsanız ve yanına erkek vatoz atarsanız yavru alabilirsiniz

Emperorofinsects

Larva
Üye
@ares11 Sera Costapur ve metilen kullandım tedavi için sera pahalı olduğundan arkadaşımda vardı o birkaç kez verdi. Metilen de sürdüm pamukla lakin bir değişme gözlemedim. Metilen banyosu da yaptırdım