Uzun süredir kraliçe karınca bulamıyorum

normalinsan

Yumurta
Üye
Uzun süredir kraliçe bulamıyorum hazırda kolonilerim var ama yeni koloni kurmak istiyorum etrafımdaki orman tarzı yerlerde aradım ama bulamadım sizce ne yapmalıyım

Kypers

Yumurta
Üye
En son ne zaman kraliçe aradınız ? Hava şartları vs, nasıldı?

drusus

Nanitik
Üye
Uzun süredir kraliçe bulamıyorum hazırda kolonilerim var ama yeni koloni kurmak istiyorum etrafımdaki orman tarzı yerlerde aradım ama bulamadım sizce ne yapmalıyım
Orman tarzı, yeşillik yerlerde görmen gerçekten zor olur ben daha düzlük arazilere bakmanı tavsiye ediyorum. Özellikle kaldırım taşları aralıkları veya çakıl taşları olan düz yollarda ne zaman baksam hep yuva görürüm. Kraliçe de bulacağını düşünüyorum oralardan

Kypers

Yumurta
Üye
en son pazar günü aradım hava güneşliydi ve rüzgarlıydı
Genelde hava 15 derece ve nem oranı 50 değerinin üzerinde olduğu zaman bulabilme şansınız oluyor. Özellikle yağmurdan sonra güneş açınca da denk gelebilirsiniz. Rüzgarın bir etkisi var mı bilmiyorum.

Heaz

Yumurta
Üye
Genelde hava 15 derece ve nem oranı 50 değerinin üzerinde olduğu zaman bulabilme şansınız oluyor. Özellikle yağmurdan sonra güneş açınca da denk gelebilirsiniz. Rüzgarın bir etkisi var mı bilmiyorum.
Benim bildiğim rüzgarın etkisi var rüzgar varken uçuşlar nadir oluyor rüzgar yokken ve diğer şartlar uygunsa şansınız dahada artar

Musihi

Yumurta
Üye
Tesadüfen bugün yerde gördüm kendine yer arıyordu . Alacaktım ama hobiye başlamadığım için almadım . Belli olmuyor ben mahallede betonun üstünde gördüm . Hava rüzgarlıydı.