Un kurtlarım öldü mü?

wigerid

Yumurta
Üye
Un kurtlarıma her 2 güne 1 patates veya havuç veriyorum yani aç bırakmıyorum.
Ama son 1 haftadır haraketleri gittikçe yavaşlamaya başladı ve en sonunda hiç kareket etmemeye başladılar. Kabın içerisinde yaklaşık 50 60 un kurdu var sanırsam ve sürekli pupa görüyorum her gün en az 2 tane bazen 4ila 5 olduguda oluyor hepsi bir anda pupa mı oluyor anlamadım ama hiç bir un kurdu hareket etmiyor, elime alıp sıksam bile.
Bu arada kap çok güzel şekilde hava alıyor. Ne olduğunu bilen veya bir fikri olan varsa şimdiden teşekkürler.
Gerektiği yerde isterseniz fotoğraf da atabilirim. Iyi hobiler.

Tuna1000

Yumurta
Üye
Bu konu hakkında çok bilgim yok ama muhtemelen pupa oluyorlar.

Emre52ege52

Pupa
Üye
Bu konu hakkında çok bilgim yok ama muhtemelen pupa oluyorlar.
Knk başka bir konuda da aynısını yaptın madem bilgin yok öğrenmeye çalış.
Soruya gelecek olursak 2 günde 1 patates vermenden dolayı çok hızlı bir şekilde pupa olurlar normal bir durum yani

Emir123

Majör Karınca
Üye
Hem yataklık hem besin olan yataklıklar var patates fln uğraşılmaz bence.

wigerid

Yumurta
Üye
Hem yataklık hem besin olan yataklıklar var patates fln uğraşılmaz bence.
O yataklıkta var bende büyük ihtimal beslemeyi çok abarttım ben çünkü bu gün az önce 4. Pupayi ayrı kaba aldım elimde un kurdu kalmıycak bu gidisle dahada beslemem zaten

Chaprix

Pupa
Üye
Un kurtlarıma her 2 güne 1 patates veya havuç veriyorum yani aç bırakmıyorum.
Ama son 1 haftadır haraketleri gittikçe yavaşlamaya başladı ve en sonunda hiç kareket etmemeye başladılar. Kabın içerisinde yaklaşık 50 60 un kurdu var sanırsam ve sürekli pupa görüyorum her gün en az 2 tane bazen 4ila 5 olduguda oluyor hepsi bir anda pupa mı oluyor anlamadım ama hiç bir un kurdu hareket etmiyor, elime alıp sıksam bile.
Bu arada kap çok güzel şekilde hava alıyor. Ne olduğunu bilen veya bir fikri olan varsa şimdiden teşekkürler.
Gerektiği yerde isterseniz fotoğraf da atabilirim. Iyi hobiler.
hocam pupa evresine yaklaştıkça çok daha az hareket etmeye başlarlar. bu çok doğal bir şey. daha az sıklıkla beslemenizi tavsiye ederim. çünkü gün geçtikçe fazla fazla çoğalıyorlar ve sonunda istemediğiniz kadar un kurdunuz oluyor. 5 günde 1 bile yaşatmaya yeter. karıncalarım iyi beslensin diyorsanız 3 günde bir en uygunu ama bence o bile fazla. pupa evresine geçtikleri için az besin tüketirler. 4 günde bir verseniz hayli hayli yeter. pupaları da ayeı kaba alabilirsiniz. iyi hobiler dilerim.

Tuna1000

Yumurta
Üye
Knk başka bir konuda da aynısını yaptın madem bilgin yok öğrenmeye çalış.
Soruya gelecek olursak 2 günde 1 patates vermenden dolayı çok hızlı bir şekilde pupa olurlar normal bir durum yani
Kusura bakma benim un kurtlarımada aynısı oluyordu o yüzden söylemiştim ama haklısın yeterli bilgimin olmadığı konularda cevap yapmamalıyız. İyi forumlar.