Un kurdunu yemediler

Ediz

Yumurta
Üye
Bir tane camponotus sancthus aldım işçileri aç tı pamuklara saldırıyodu. Mikro un kurdun kafasını kestim içine koydum, yanınada şekerli su verdim 1 damla ama pamuğa saldırmaya devam ettiler bir sorun varmı yoksa normalmi

Son düzenleme:

muhammedberk

Yumurta
Üye
Bir tane camponotus sancthus aldım işçileri aç tı pamuklara saldırıyodu. Mikro un kurdun kafasını kestim içine koydum, yanınada şekerli su verdim 1 damla ama pamuğa saldırmaya devam ettiler bir sorun varmı yoksa normalmi
Saldırı oldugnu sanıp saldırmişlardır şimdi durum ne

IBuraky

Yumurta
Üye
Şuan sakinler ama un kurdunu ellemediler
Her karınca aynı şeyleri sevmez türleri aynı olsa bile sırasıyla proteini bol olan şeyler verebilirsin. Amaç senin karıncalarının ne sevdiğini bulmak örneğin kara sinek, sivrisinek(karıncaların çoğu sever), haşlanmış yumurta beyazı vb. şeyleri sırasıyla deneyebilirsin.

muhammedberk

Yumurta
Üye
İşçiler dıştaki pamuğa dışarı çıkıp birşeyler bulmak için saldırırlar yani aç olduklarında.
Pamuğa saldırmak ile pamuğun dışına çıkmak farklı şeyler ayrıca koloni âç olsa bile pamuğu aşıp dışarı çıkması 2 3 gün bulur ve buradaki olay senin dediğin değil

Ediz

Yumurta
Üye
Sıkıntı yok 2 3 gün sonra verebilir sin şekerli su iç tilerse sıkıntı yok koloni stresten yemiyor olabilir ayrıca almana pek gerek yoktu birçok kişi camponotus buluyor bende buldum
Şekerli suyu bitirmişler un kurduda başı turunculaşmış yiyorlarmı yoksa un kurdu kötü mü oluyo