Un kurdu bitmedi ama 2 gün oldu

towardstoflames

Yumurta
Üye
Şuan kolonide kraliçe ve 1 işçi var. 2 gün önce yarım un kurdu koydum ve hala bitirmemişler. Un kurdunu değiştirmem lazım mı? Yarım un kurdu fazlamı oluyor? Ayrıca un kurdunu kestikten sonra canlıyken mi vermeliyim ve karıncalara vermediğim parçayı ne yapmalıyım?

Niko990

Minör
Üye
Daha koloniniz yeni olduğundan yememiş olabilirler proteine ihtiyaç duyduklarında yiyeceklerdir. Un kurdunu Canlı verirseniz koloniye zarar verebilir. Makasla 2 parçaya bölüp 1 parçasını vermeniz şu anlık yeterli olacaktır. Karıncalara vermediğiniz parçayı çöpe atabilirsiniz.

towardstoflames

Yumurta
Üye
Daha koloniniz yeni olduğundan yememiş olabilirler proteine ihtiyaç duyduklarında yiyeceklerdir. Un kurdunu Canlı verirseniz koloniye zarar verebilir. Makasla 2 parçaya bölüp 1 parçasını vermeniz şu anlık yeterli olacaktır. Karıncalara vermediğiniz parçayı çöpe atabilirsiniz.
Yememiş değiller sadice bitirememişler. Ben şuan içerdeki un kurdunu atıp yenisinimi koysam yoksa içerdeki bitince mi koysam diye düşünüyorum. Bi de ben un kurdunu ikiye bölünce cansız kısmını içeri atıyordum bu yanlış mı? Son olarak kaç günde bir şekerli su vermem lazım?

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Founding ( ilk işçilerini çıkarma ) aşamasında canlı hataket eden hiçbiryem vermemelisiniz

Un kurdunu alın 1 gün sonra yiyebileceği kadarını yemiştir zaten iki gün sonra bakın karıncalar ön pamuğu zorluyorsa birdaha verirsiniz

Şekerli suyu / balı kafanıza göre verebilirsiniz şu durunda haftada 1 yeterli olacaktır.

Karıncanızın larva durumuna göre protein takviyesini arttırırsınız

ömer12

Yumurta
Üye
tüpte 2 gün çok fazla bence mite oluşabilir ben 2-3 saat koyup alıyorum ne olur ne olmaz