Türü Nedir?

kylnesimm

Yumurta
Üye
Arkadaşlar 2 gün önce akşam parkta buldum.
Kraliçe olduğunu düşündüm. Mayıs dönemini bekliyordum uçuşları için ama karşıma çıktı. Boyutu büyük normal karınca boyunda değil. Sizce bu kraliçe mi?
Eğer kraliçeyse türü nedir?
Yardım eden herkese teşekkür ederim.
IMG_0338.jpeg
IMG_0328.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Calvus

Yumurta
Üye
Limon koyma bence bildiğin şeylerden git riske atmaya değmez
Risk olmaz hatta ve hatta mite basan kolonilere limon konulur mite basmasını istemiyorsanız havalandırmaya ve temizliğe dikkat etmelisiniz.
Tuğkan abi bu videoda ne yapılması gerektiğini ve mite'ın ne olduğunu açıklıyor, gördüğünüz üzere outworldlere limon koymuş. kraliçeniz test tüpünde olduğu için kontrol zamanında çok az miktarsa limon suyu koymayı deneyebilirsiniz...

Son düzenleme:

kylnesimm

Yumurta
Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar 4.gündeyiz 5.gün oldu sayılır gece yazıyorum çünkü 5 gündür kraliçeyi rahatsız etmedim. Loş ortamda kısa süreliğine sarsmadan yumurta var mı diye kontrol etmeyi düşünüyorum. Sizce ortalama zamanı geldiyse bakmalımıyım. (Aşırı merak ediyorum)

Enesersoy45

Larva
Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar 4.gündeyiz 5.gün oldu sayılır gece yazıyorum çünkü 5 gündür kraliçeyi rahatsız etmedim. Loş ortamda kısa süreliğine sarsmadan yumurta var mı diye kontrol etmeyi düşünüyorum. Sizce ortalama zamanı geldiyse bakmalımıyım. (Aşırı merak ediyorum)
Bakmak isterseniz ister sabahı bekleyin ister şuan bakın ama fazla uzun sürmesin ve fazla ışık olmasın

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bu şekilde güncellemelerin yapılması konu türü için pek uygun değil, tür sorgulandı ve bulundu. Koloninin günlüğünü tutmak için yeni bir konu açabilirsiniz.

IBuraky

Yumurta
Üye
1-Karınca beslemek sabır ister. 2-Eğer çok merak ediyorsanda cover ını kırmızı şeffaf bir şeyle (mesela kitap cildi ama kırmızı) yapabilirsin. 3-Kontrol ederkende eğer münkünse kırmızı ışık altında kontrol et çok stres olmaz. Ama en önemli şey sabır. İlk başlarda çok merak edebilirsin ama iki üç kere kontrol ettikten sonra o kadar merak etmessin korkma.(Not:Böyle çok bilmiş konuştuğuma bakma bende o kadar deneyimli değilim.)

kylnesimm

Yumurta
Üye
1-Karınca beslemek sabır ister. 2-Eğer çok merak ediyorsanda cover ını kırmızı şeffaf bir şeyle (mesela kitap cildi ama kırmızı) yapabilirsin. 3-Kontrol ederkende eğer münkünse kırmızı ışık altında kontrol et çok stres olmaz. Ama en önemli şey sabır. İlk başlarda çok merak edebilirsin ama iki üç kere kontrol ettikten sonra o kadar merak etmessin korkma.(Not:Böyle çok bilmiş konuştuğuma bakma bende o kadar deneyimli değilim.)
Teşekkür ederim. Bir ara o kırmızı şeyi halledicem bu aralar yumurtlamasını bekliyorum. Beklemeye devam 😃