Tüpte pembeleşme

AnilAskin

Yumurta
Üye
Tüpün suyunda pembeleşme olunca hemen transfer edilmesi gerektiğini biliyorum fakat lasius cinsi kolonim 2 gündür transfer olmuyor. Eğer acil transfer etmem gerekiyorsa 2 tüpü öpüştürüp, ters çevirip tüm yumurtaların diğer tüpe geçmesini sağlamalı mıyım ?

Ekli dosyalar

• pembeleşme.jpg
    pembeleşme.jpg
    24.4 KB · Görüntüleme: 38

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Derhal transfer edin karıncaların atıklarının su ile karışık bakteriyel bir patlama sonucunda oluşuyor yani ordaki su artık içilemez içilmeye devam ederse ölecekler

Ünal

Larva
Üye
Tüpün suyunda pembeleşme olunca hemen transfer edilmesi gerektiğini biliyorum fakat lasius cinsi kolonim 2 gündür transfer olmuyor. Eğer acil transfer etmem gerekiyorsa 2 tüpü öpüştürüp, ters çevirip tüm yumurtaların diğer tüpe geçmesini sağlamalı mıyım ?
Dikatli bı şekilde gecmiyorlarsa elle transfer yapmalısın yoksa tüm koloniyi kaybede bilirsin

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Tüpleri ağız ağıza getirip yumurtaları döktürsen bile işçiler ve kraliçe muhtemelen dökülmez. Lasiuslar iyi tırmanıcılardır. Nem varken de ışık falan etki etmez kolay kolay. Ya bir şekilde kraliçeyi ittirerek geçireceksin ya da tüpün arkasını kırıp nemin bitmesini bekleyeceksin.

celilcem

Pupa
Üye
Başka bir test tüpüne bağlayın transfer etmek istediğiniz tüpün üstünü kapatın ki karanlık bir ortam oluşsun daha sonra pembe suyu olan tüpün üstüne telefonun flaş ışığını tutun geçerler.