Transfere aldım yanlışım var mı

Asafomertr

Larva
Üye
16516866965233225882167189030477.jpg
Suyu bittiği için transfere aldım ne kadar sürer geçmesi ve çevresinin nasıl olması lazım

sude

Yumurta
Üye
transfer edilecek yerin karanlık olması lazım.zaten o kendi de nemli tarafa geçecektir.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Beklemene gerek yok. Manual transfer yaparak transferi hızlı gerçekleştirebilirsin.

Asafomertr

Larva
Üye
yine de kraliçenin strese girmemesi için kendisinin taşıması gerekmiyor mu hocam
Bende böyle düşünüyorum strese girip yumurtaları kaybetmek istemiyorum zaten ilk işçiye az süre kaldı en iyisi kendi geçmesi bencede

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
yine de kraliçenin strese girmemesi için kendisinin taşıması gerekmiyor mu hocam
Kraliçe o kadar süre ışığa maruz kalınca da strese girecektir zaten. Işıkla transfer yaparken onlarca kez yumurtaları yeme durumu gözlemledim. Manuel transferde de strese giriyor ama 2-3 hafta hiç rahatsız etmeyince stresleri geçiyor ve tekrar yumurtlamaya başlıyorlar zaten. Onun için daha pratik buluyorum.

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Manuel nasıl yapmalıyım anlatır mısınız
Bir çubukla kraliçeyi dürterek yavaş yavaş geçirebilirsin. Daha sonra yumurtaları diğer tüpün içerisine dökmeye çalışırsın ya da pamukla yumurtaları alıp kraliçenin yanına bırakabilirsin pamuğu. Bir diğer yol ise üstte kraliçenin bulunduğu test tüpü, altta da transfer etmek istediğin test tüpü olmak üzere tüpleri öpüştürüp kraliçeyi alttaki tüpe dökebilirsin yumurtalar da dökülecektir, dökülmeyenleri yine aynı şekil.

Asafomertr

Larva
Üye
Bir çubukla kraliçeyi dürterek yavaş yavaş geçirebilirsin. Daha sonra yumurtaları diğer tüpün içerisine dökmeye çalışırsın ya da pamukla yumurtaları alıp kraliçenin yanına bırakabilirsin pamuğu. Bir diğer yol ise üstte kraliçenin bulunduğu test tüpü, altta da transfer etmek istediğin test tüpü olmak üzere tüpleri öpüştürüp kraliçeyi alttaki tüpe dökebilirsin yumurtalar da dökülecektir, dökülmeyenleri yine aynı şekil.
Tamamdır bi deneyeyim