Transfer

Aliasker

Yumurta
Üye
Lasius Niger Kraliçesinin yumurtaları henüz büyümedi(yumurta formunda) işçisi yok kışta buldum test tüpündeki su neredeyse bitti transfer gerçekleştirmek istiyorum kraliçem başka test tüpüne geçer mi?

Eren1233211234

Yumurta
Üye
geçer sıkıntı olmaz suyu biten tüpteki coveri kaldırıp diğer tüpe takın.
transfer aparatınız ya da hortumunuz var mı?
yoksa eğer tüplerin ağzı öpüşecek şekilde birbirine de bantlayabilirsiniz.

Vazonax

Pupa
Üye
Lasius Niger Kraliçesinin yumurtaları henüz büyümedi(yumurta formunda) işçisi yok kışta buldum test tüpündeki su neredeyse bitti transfer gerçekleştirmek istiyorum kraliçem başka test tüpüne geçer mi?
@Eren1233211234 haklı sadece bantlarsan delik aç hava almasını sağla transfer uzun sürebilir veya direk coveri kullanarakta tüpleri agız agıza getirebilirsiniz en saglıklısı o bence bu arada sabırlı ol kendi haline bırak transfer icin zorlarsan strese girip yumurtalarini yiyebilir

fureagle

Pupa
Üye
Bence su sıfırlanmadığı takdirde karıncayı transfere zorlamamak lazım yumurtalı iken.

Eren1233211234

Yumurta
Üye
@Eren1233211234 haklı sadece bantlarsan delik aç hava almasını sağla transfer uzun sürebilir veya direk coveri kullanarakta tüpleri agız agıza getirebilirsiniz en saglıklısı o bence bu arada sabırlı ol kendi haline bırak transfer icin zorlarsan strese girip yumurtalarini yiyebilir
Zaten işçisi de yokmuş çok kolay yer yumurtaları.
hava deliği açsan iyi olur arkadaşın söylediği gibi ben söylemeyi unutmuşum ha açmasan da onun içindeki hava gayet uzun süre yetecektir ama açsan daha sağlıklı olur tabi. Küçük tür değilse sıkıntı olmaz iğne ile delebilirsin. Muhtemelen messor sendeki tür kışın buldum demişsin büyük olduğu için sıkıntı olmayacaktır.

Aliasker

Yumurta
Üye
Zaten işçisi de yokmuş çok kolay yer yumurtaları.
hava deliği açsan iyi olur arkadaşın söylediği gibi ben söylemeyi unutmuşum ha açmasan da onun içindeki hava gayet uzun süre yetecektir ama açsan daha sağlıklı olur tabi. Küçük tür değilse sıkıntı olmaz iğne ile delebilirsin. Muhtemelen messor sendeki tür kışın buldum demişsin büyük olduğu için sıkıntı olmayacaktır.
Su az kaldı bir hafta yeter belki bu arada lasius niger türü

Vazonax

Pupa
Üye
Su az kaldı bir hafta yeter belki bu arada lasius niger türü
Sen en iyisi bir tüp daha bagla ikisinide karart keyfi isterse geçer gecmesse oyle kalsin su bitene kadar sonunda geçecektir zaten maksat zorlama olmasin minimum risk olsun

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
hocam ufak bir ışıkla destek olursan transfer işlemi tuğkan abinin dediği gibi daha kısa sürebilir fakat ne çok fazla yaklaştır ne de eğer geçmiyorsa ısrarcı ol. eğer geçmiyorsa kendi kendine geçmesini beklemeni öneririm.