Transfer

Metinamayeni

Yumurta
Üye
Öncelikle merhaba,benim bir tetra kraliçem var 1 aydır yumurtaları var ama hala işçi çıkmadı ve suyu çok az kaldı ben eğer transfer yaparsam kraliçe yumurtaları taşırımı ? Çünkü ben birkez başka bir kraliçede manuel yumurtaları transfer etmeyi denedim yumurtlar parçalandı yani manuel yapamıyorum.

semijcalk

Yumurta
Üye
Öncelikle merhaba,benim bir tetra kraliçem var 1 aydır yumurtaları var ama hala işçi çıkmadı ve suyu çok az kaldı ben eğer transfer yaparsam kraliçe yumurtaları taşırımı ? Çünkü ben birkez başka bir kraliçede manuel yumurtaları transfer etmeyi denedim yumurtlar parçalandı yani manuel yapamıyorum.
Su miktarı ne kadar azaldı ki aşırı derecede azalmış olamaz sanırım. Görsel yüklermisiniz

Nova

Pupa
Üye
Bu videodadaki gibi yapmaya çalış hassas davran zarar vermeden. yapamayacağını düşünüyorsan son care su tamamen bitince tüpleri karşı karşıya bantla transfer aparatın yoksa ama tam otursun tüpler birbirine.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Pamuk ıslak kalsın yeter o onu idare edecektir

FerhatDumann

Larva
Üye
Birkaç kez benimde başıma gelmişti aylarca sadece yumurtalar durdu kraliçe pupaya birturlu geçiremedi , test tüpü den test tüpüne transfer yapicaksaniz iki tüpü bantlayin bir tarafı karanlık yapıp sadece bekleyin
Bu tür şeylerde bizlerin müdahalesini pek dogru bulmuyorum canlı kendisi için en uygun yeri sececektir

semijcalk

Yumurta
Üye
Birkaç kez benimde başıma gelmişti aylarca sadece yumurtalar durdu kraliçe pupaya birturlu geçiremedi , test tüpü den test tüpüne transfer yapicaksaniz iki tüpü bantlayin bir tarafı karanlık yapıp sadece bekleyin
Bu tür şeylerde bizlerin müdahalesini pek dogru bulmuyorum canlı kendisi için en uygun yeri sececektir
Hocam bazenleri uygun yeri şecmiyorlar bilgikleri yerde kalıyorlar veyatta diğer test tüpüne geçiyor ve yumyrtaları almıyorlar bu tarz durumlar olduğu için manuel yapılıyor.

Kenannnn

Yumurta
Üye
Bence şırınga su doldurup ucuna uzun iğne takip tüp içindeki pamuğun cama yapışık yerinden iğneyi geçirip su hafzası olan yeri tekrardan doldurabilirsiniz bu sayede karinca yeni test tüpüne taşınmak zorunda kalmaz

EArslan

Minör
Üye
En basit çözüm kulak çöpünün ucunu veya ufak bir pamuk parçasını ıslatıp tüpün içine koymak olacaktır. Ayrıca daha su bitmemiş ( dediğinize göre ). Bu yüzden beklemenizi öneriyorum.

semijcalk

Yumurta
Üye
Bence şırınga su doldurup ucuna uzun iğne takip tüp içindeki pamuğun cama yapışık yerinden iğneyi geçirip su hafzası olan yeri tekrardan doldurabilirsiniz bu sayede karinca yeni test tüpüne taşınmak zorunda kalmaz
Bu çok riskli sel olma ihtimali çok yüksek kraliçeyi kurtarim derken herşeyi berbat edersiniz