Transfer sorunum

telve

Yumurta
Üye
Merhaba, dun aksam satin aldigim koloniyi resimde gorduğunuz yerr bosaltim , fakat formikaryum kismina gecmiyorlar. ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20220223_192042.jpg
    IMG_20220223_192042.jpg
    61.8 KB · Görüntüleme: 33

Alper

Pupa
Üye
keşfedince illaki geçeceklerdir. siz formikaryumda gerekli ortamı (nem, karanlık vs.) sağlayın yeter.

seehachiko

Yumurta
Üye
Neresi karanlıksa oraya geçiş yaparlar yani outworlda ışık kaynağı koyun , geçmelerini istediginiz yere ise karartma yapın .

telve

Yumurta
Üye
yaklaşık 24 saatdir boyle hala cogunluk disarida oldugu icin konu açma gereği duydum

Emir1

Larva
Üye
Koloniyi direkt outworlde dökmeniz çok yanlış.Formikaryumu karartıp bu bölgeye ışık verin.Daha fazla rahatsız etmemeye özen gösterin.Şuan yapabileceğiniz tek şey uygun şartları sağlayıp beklemek.

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Koloniyi neden Outworld'e döktüğünüzü anlamadım. Koloniyi patlatmaktan farkı yok bence. Epey strese girmişlerdir. Onun dışında, keşfederler yakında Formcarium'u. Outworld'de nem olmadığı için oraya transfer olacaklardır.

MrPinka

Yumurta
Üye
Merhaba, dun aksam satin aldigim koloniyi resimde gorduğunuz yerr bosaltim , fakat formikaryum kismina gecmiyorlar. ne yapabilirim?
karıncaları direk outworlde dökmeniz bence baya bir streslenmelerine sebep olmuştur, bu çok yanlış bir şey, streslerinden kurtulana kadar rahat bırakmanızı öneririm ışık vs. tutmayın sadece yaşam alanı tarafını daha karanlık tutabilirsiniz

telve

Yumurta
Üye
işigi kestim. kraliçe büyük ihtimalle formikaryum da. cok sorun olmicagini dusunurek dokmustum. beklemekden başka çarem yok. herkese teşekkür ederim. iyi forumlar