Transfer işlemini nasıl yapmam lazım?

Kypers

Yumurta
Üye
Diyelim ki kraliçeyi buldum, ama yanımda hazır bir tüp yok geçici olarak boş bir tüpe koydum. Tüpünü hazırladıktan sonra manuel olarak mı transfer edeyim yoksa boş tüpe ışık tutarak karanlık tüpe geçmesini mi sağlayayım. Kraliçe için hangisi daha az stresli olur?

Alper

Pupa
Üye
ışık tutup karanlık tüpe geçmesini sağlamak en stressiz yöntem olacaktır

Onlorot

Nanitik
Üye
Sadece kraliçe ise ışıkla falan uğraşmanıza gerek yok o kadar kasmayın. Direkt geçirmek istediğiniz yere manuel olarak geçirebilirsiniz.

Bir şeyle hafiften iteleyerek veya bulunduğu kabı ters çevirip hafif sallamanız yeterli olur.

Işık ile transferi daha çok işçili kolonilerde yapıyoruz.

Kypers

Yumurta
Üye
ışık tutup karanlık tüpe geçmesini sağlamak en stressiz yöntem olacaktır
Sadece kraliçe ise ışıkla falan uğraşmanıza gerek yok o kadar kasmayın. Direkt geçirmek istediğiniz yere manuel olarak geçirebilirsiniz.

Bir şeyle hafiften iteleyerek veya bulunduğu kabı ters çevirip hafif sallamanız yeterli olur.

Işık ile transferi daha çok işçili kolonilerde yapıyoruz.
Teşekkürler

Erendemirel654

Yumurta
Üye
Diyelim ki kraliçeyi buldum, ama yanımda hazır bir tüp yok geçici olarak boş bir tüpe koydum. Tüpünü hazırladıktan sonra manuel olarak mı transfer edeyim yoksa boş tüpe ışık tutarak karanlık tüpe geçmesini mi sağlayayım. Kraliçe için hangisi daha az stresli olur?
Ben genellikle kraliçe bulduğum zaman direkt test tüpüne koyuyorum transfer gibi şeylerle uğraşma daha yuva arama aklında olduğu için hemen koyduğun kabı evi gibi görmeyecektir sıkıntı olmaz direk test tüpüne koy sen

seehachiko

Yumurta
Üye
Kraliçe bulunma aşamasında uçuşta vs. bulunduysa koyuldugu yerden asıl yuvası olucak yere sıkıntıya girmeden kendın direkt alabilirsin.