Toprak solucanı

Alpcim

Yumurta
Üye
Karıncalara bahçe de bulduğum toprak solucanlarını vermemde bir sakınca var mı?

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
İlgili konuya göz atınız:

Alpcim

Yumurta
Üye
İlgili konuya göz atınız:

Sağolun teşekkürler

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Peki canice gelebilir ama böceği kaynatsam olur mu?
Yani yapılabilir aslında ama ben olsam yapmazdım. Un kurtları oldukça düşük maliyetli ve bakımı kolay canlı yemler. Üretimini yapmasanız bile çeşitli boylarda alarak canlılarınızı daha kolay bir şekilde besleyebilirsiniz.

WoseqS

Yumurta
Üye
Yani yapılabilir aslında ama ben olsam yapmazdım. Un kurtları oldukça düşük maliyetli ve bakımı kolay canlı yemler. Üretimini yapmasanız bile çeşitli boylarda alarak canlılarınızı daha kolay bir şekilde besleyebilirsiniz.
Coğu kişi un kurtlarinin büyüyüp böcek olup eve yayılmasından korkuyor bende aynı sekilde. Buzdolabına koyun demisler kurtlari oldurmezmi?

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Coğu kişi un kurtlarinin büyüyüp böcek olup eve yayılmasından korkuyor bende aynı sekilde. Buzdolabına koyun demisler kurtlari oldurmezmi?
Baktığınız canlıların kontrolü sizin elinizde oluyor. Kutularından dışarı salmazsanız böcekler bir yere yayılamaz. Sadece çok aç kaldıklarında uçabildiklerini söyleyenler var. Olabilir, kutularını sineklik, tül gibi malzemelerle kapatabilirsiniz.

Buzdolabınız da aşırı soğutmuyorsa sorun olmaz (hangi sıcaklığa kadar dayanbiliyorlar net bilgim yok). Un kurtlarının metabolizmaları soğukta yavaşlar. Dolayısyla daha yavaş gelişirler.

Alpcim

Yumurta
Üye
Zaten un kurduyla besleyeceğim ama bahçemizde bir sürü böyle solucan görünce değerlendirmek istedim, sağolun.

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Zaten un kurduyla besleyeceğim ama bahçemizde bir sürü böyle solucan görünce değerlendirmek istedim, sağolun.
Etrafta gördüğünüz karınca yuvalarının yakınlarına bırakabilirsiniz belki. 🙂