toparlarlar mı

erennn

Larva
Üye
Yine ben ve yine aptalca bisey yaptim. Yaklasik 1 hafta once outworlde bagladigim messor kolonimi durumlarına bakmak için elime alirken masanin ustune dusurdum ve outworlddeki kumlar haliya falan dokuldu. dusen yumurta vs gormedim. tupun icindeki tohumlar ve yumurtalar birbirine karisti. hepsi kosusturuyor. yumurtalara bir zarar gelmis midir ve tekrar tumurta ve tohumları ayırırlar mı?IMG_20230305_202642.jpg

Son düzenleme:

Niko990

Minör
Üye
Yumurta ve tohumları ayırırlar yumurtalarda bir zarar geliceğini düşünmüyorum.

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye

tüpün içini tamamen bir yere boşaltın, pularaları larvaları yumurtaları yeni içine yeniden yerleştirin, tüpün içine tohum koymayın zaten kırabilecek düzeyde değiller majörünüz çıkana kadar şekerli meyveler ve canlı yem ile beslemeye devam edin

rahatlıkla toparlayacaklarını düşünüyorum

erennn

Larva
Üye

tüpün içini tamamen bir yere boşaltın, pularaları larvaları yumurtaları yeni içine yeniden yerleştirin, tüpün içine tohum koymayın zaten kırabilecek düzeyde değiller majörünüz çıkana kadar şekerli meyveler ve canlı yem ile beslemeye devam edin

bu şekilde dursalar yumurta ve yemi ayıramazlar mı strese sokmak istemiyorum

erennn

Larva
Üye

IMG_20230305_205509.jpg
Durum boyle toparlamaya calisiyorlar gibi zaten

Yunusemree

Larva
Üye
Yine ben ve yine aptalca bisey yaptim. Yaklasik 1 hafta once outworlde bagladigim messor kolonimi durumlarına bakmak için elime alirken masanin ustune dusurdum ve outworlddeki kumlar haliya falan dokuldu. dusen yumurta vs gormedim. tupun icindeki tohumlar ve yumurtalar birbirine karisti. hepsi kosusturuyor. yumurtalara bir zarar gelmis midir ve tekrar tumurta ve tohumları ayırırlar mı?Ekli dosyayı görüntüle 21403
kankam konuyla alakası yok ama çok lazım tüpün ucundaki sarı şeyi nereden aldın?

Herba

Yumurta
Üye
kankam konuyla alakası yok ama çok lazım tüpün ucundaki sarı şeyi nereden aldın?
Kapalı tıkaç yerine pamuk kullanman pamuk hava alacağı için daha iyi olur, ama hala arıyorsan kapalısını kıırtasiyelerden bulabilirsin. Dm atarsan açık ve kapalısı için karınca malzemesi satan internet sitelerini paylaşabilirim