Tırmanış Yetenekleri Gelişmiş Karıncalar

Frauthess

Yumurta
Üye
Merhaba dostlar, hobiye yeni başlayacağım kısmetse. Her şey hazır ışığından tutun rafına yaşam alanı beslenme alanı kapları havalandırması hortumu tıpası tüpü kuş yemi suluğu cartı curtu. Hedef olarak kendime bir Messor kraliçesini seçtim. Tekirdağ da yaşıyorum 3,4 haftaya bulurum gibime geliyor ama sorum şu ki; arkadaşlar messor structorların tırmanma yetenekleri ne kadar gelişmiş? şimdi ben yemlerini sularını versem, ortamlarını büyük tutsam havalandırmasının iyi olması açısından kapağını açık bıraksam kaçmaya yeltenirler mi? bir yerde okudum tırmanmaları pek iyi değişmiş, doğru mu acaba? tırmanma yetenekleri gelişmiş ve gelişmemiş karınca türleri nelerdir?

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Merhaba dostlar, hobiye yeni başlayacağım kısmetse. Her şey hazır ışığından tutun rafına yaşam alanı beslenme alanı kapları havalandırması hortumu tıpası tüpü kuş yemi suluğu cartı curtu. Hedef olarak kendime bir Messor kraliçesini seçtim. Tekirdağ da yaşıyorum 3,4 haftaya bulurum gibime geliyor ama sorum şu ki; arkadaşlar messor structorların tırmanma yetenekleri ne kadar gelişmiş? şimdi ben yemlerini sularını versem, ortamlarını büyük tutsam havalandırmasının iyi olması açısından kapağını açık bıraksam kaçmaya yeltenirler mi? bir yerde okudum tırmanmaları pek iyi değişmiş, doğru mu acaba? tırmanma yetenekleri gelişmiş ve gelişmemiş karınca türleri nelerdir?
Kapağı açık tutmak istiyorsanız bariyer sürebilirsiniz ama hava alsın yeter der iseniz küçük delikler veya tel iş görecektir

Berk1497

Pupa
Üye
Bariyer hazırlamalısınız. Gayet basit. Zeytinyağı ve bebek pudrasını belli oranda karıştırıp pamukla sürüyoruz. Bir zorluğu yok

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Tırmanmaları iyi değil ama outworlde tırmanamayacak kadar da değil

Frauthess

Yumurta
Üye
Kaçarlar. Bariyer koymazsan kaçmaları işten bile değil.
sağ ol dostum zeytinyağı ve bebek pudrasından yaparım veya direkt filtreli kapak
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tırmanmaları iyi değil ama outworlde tırmanamayacak kadar da değil
hahahaha tamamdır reis
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bariyer hazırlamalısınız. Gayet basit. Zeytinyağı ve bebek pudrasını belli oranda karıştırıp pamukla sürüyoruz. Bir zorluğu yok
adam ya geldi adam eyw hacı

Argentavis

Kraliçe
Moderatör
Yardımsever
Üye
Görsel açıdan takıntınız varsa süreceğiniz bariyer sizi pek memnun etmeyebilir baştan söylemeliyim. Düz bir şekilde sürebilmek için kağıt bant kullanabilirsiniz. Bariyer sürerseniz kapağı açık bile bırakabilirsiniz ama dediğim gibi görseli hoşunuza gitmeyebilir. Bariyer sürmezseniz de koloni büyüdüğünde outworld kapağını kaldırır kaldırmaz kaçaklar olacaktır. Seçim sizin.