Ticaret yapılırsa güzel olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cdgncn

Yumurta
Üye
Canlı ticareti değil de diğer forumlar gibi yasal bir şekilde ticaret yapılabilir diye düşünüyorum. Yanlış düşündüysem Cahilliğimi bağışlayın

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Canlı ticareti değil de diğer forumlar gibi yasal bir şekilde ticaret yapılabilir diye düşünüyorum. Yanlış düşündüysem Cahilliğimi bağışlayın
Tuğkan abi önerdiğin şekilde bi site açmayı düşünüyor dostum takipte kal.

Elraen

Aile
Yönetici
Yönetici
Ekip
Vali
Yardımsever
İlklerden
Ansiklopedik İnsan
Forum Delisi
Deneyimli Hobici
Üye
Arkadaşlar tekrar ediyorum ben geçmişte sürekli yaptığımız bir şaka maksadıyla "Mağaza açılacak he he" dedim. Öyle bir planım yok :) Daha doğrusu o kadar vaktim yok malesef :(

Angrycrodocile

Yumurta
Üye
Ticaret için sanırım satış/takas'ı kast ediyor olmalısın. Onun için ciddi önlemler alınmalı. Örneğin;
  • Forumda dolandırıcılar da türeyebilir. Bu da forum imajı adına kötü olur.
  • Bir şekilde sistem getirilmeli ya da yöneticiler aracı olmalı. Bununla uğraşılacağını sanmıyorum.
Kısacası satış/takas olmalı biraz zor gibi. Ama önlemler alınırsa neden olmasın?

savcı

Yumurta
Üye
Dostum yıllardır Facebook ve forumlarda geziyorum aslına bakarsak bu sistemin açığı var herkes Türk Lirası usuluyle değil de puan sistemiyle yazıyor satacağını örnek veriyorum bir balığım var ve 100 puan gibi

İgnifer

Pupa
Üye
eski bir forum üyesi olarak söylemek isterim ki forumda iş ticaretten çok bağış üzerine dönüyordu fazla bulan arkadaşlar güvendikleri (canlıya sahip çıkabilecek bakımını yapabilecek) arkadaşlara kargoyla ücretsiz olarak gönderiyordu bende bu görüşteyim doğadan aldığımız canlı hele ki endemik bir tür de değilken parayla satılmasını hep garip karşılamışımdır tabi bu görüşlerim kraliçeler için geçerli kolonilerden bahsetmiyorum

Yusuf

Yumurta
Üye
Ben doğru bulmuyorum dolandırıcılık gibi olaylar olabilir insanlar mağdur olabilir ve sorumlu olarak TuKan abi gözetilir ı sebepten ötürü kesinlikle yapılmamalıdır. Zaten TuKan abi mağaza açacak sabırlı olun iyi forumlar
Muck <3

SherLocked

Larva
Üye
eski bir forum üyesi olarak söylemek isterim ki forumda iş ticaretten çok bağış üzerine dönüyordu fazla bulan arkadaşlar güvendikleri (canlıya sahip çıkabilecek bakımını yapabilecek) arkadaşlara kargoyla ücretsiz olarak gönderiyordu bende bu görüşteyim doğadan aldığımız canlı hele ki endemik bir tür de değilken parayla satılmasını hep garip karşılamışımdır tabi bu görüşlerim kraliçeler için geçerli kolonilerden bahsetmiyorum
Size katılıyorum, en doğrusu.(y)

DeadLoop

Yumurta
Üye
Aslında o mağaza işinden sorumlu moderatörler olsa ve güvenilir satıcılar olsa gayet güzel olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...