Tetramorium

YeniBiri

Yumurta
Üye
Merhaba, dün sahibindensen koloni satın aldım.İçinde yaklaşık 5tane işçi var, yemek olarak ne vermeliyim bilemedim papağan tohumu verdim yerler mi bilemedim sormak istedim aynı zamanda şekerli su takviyesinde buldum

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
İlk öncelikle Tetramorium cinsin adı. Yaz boyunca tetramorium bulamadıysanız vallahi helal olsun,nasıl şansmış arkadaş. Tetramoriumlar yarı hasatçıdırlar tohumda kabul edebilirler fakat sert tohumları ve büyük tohumları kıramazlar. Kırıp küçük parçacıklar şeklinde verirseniz daha iyi olur. Ayrıca ana besinleri protein+karbonhidrattır. Tohumu yani arada bir verebilirsiniz. Protein olarak alternatif neyiniz varsa verin zaten çok sorgulamadan yiyorlar her şeyi. Bu da yardımcı olabilecek rehber yazısı;

Yaşar_Kabkap

Yumurta
Üye
Öncelikle cins adı tetrimoryum değil tetramorium. Protein olarak canlı yem verilmesi önerilir, ancak alacak imkanınız yoksa alternatiflerde var. Örneğin; haşlanmış yumurta beyazı, sosis, salam, sucuk, döner gibi...

YeniBiri

Yumurta
Üye
İlk öncelikle Tetramorium cinsin adı. Yaz boyunca tetramorium bulamadıysanız vallahi helal olsun,nasıl şansmış arkadaş. Tetramoriumlar yarı hasatçıdırlar tohumda kabul edebilirler fakat sert tohumları ve büyük tohumları kıramazlar. Kırıp küçük parçacıklar şeklinde verirseniz daha iyi olur. Ayrıca ana besinleri protein+karbonhidrattır. Tohumu yani arada bir verebilirsiniz. Protein olarak alternatif neyiniz varsa verin zaten çok sorgulamadan yiyorlar her şeyi. Bu da yardımcı olabilecek rehber yazısı;
Çok teşekkürler.
Öncelikle cins adı tetrimoryum değil tetramorium. Protein olarak canlı yem verilmesi önerilir, ancak alacak imkanınız yoksa alternatiflerde var. Örneğin; haşlanmış yumurta beyazı, sosis, salam, sucuk, döner gibi.Çok teşekkürler.