Test Tüpünde Aşırı Sıcaklık

darkness

İşçi Karınca
Üye
Crematogaster lorteti için bir bakım rehberinde 24 ile 28 derece arası sıcaklık gösteriyor. Aphaenogaster splendida içinde bir rehberde 28 -35 derken, bir rehberde 21-24°C diyor ben ikisinde 30-32 derece arası bir dolapta tutuyorum uygunmun mudur? Eğer uygun değilse dolabı nasıl soğutabilirim?
Crematogaster lortetilerin keyfi yerinde gibi hepsi yumurtladı ama aphaenogaster splendidan yumurta yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Barkın

Koloni
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bahsi geçen rehberlerin hepsinin linkini atabilir misiniz? A.Splendida sıcaklığa ve neme tepki gösteren bir türdür. Stres anında yumurtalarını neredeyse düşünmeden yer. Kraliçenin nereden uçtuğu önemlidir. Koloni başlatmak zor olduğu için kraliçenin uçtuğu bölgeden 3 4 işçi pupası alarak koloni başlatılabilir. Kraliçenin de ilk işçiye kadar beslenmeye ihtiyaç duyduğunu unutmayalım.

darkness

İşçi Karınca
Üye
Bahsi geçen rehberlerin hepsinin linkini atabilir misiniz? A.Splendida sıcaklığa ve neme tepki gösteren bir türdür. Stres anında yumurtalarını neredeyse düşünmeden yer. Kraliçenin nereden uçtuğu önemlidir. Koloni başlatmak zor olduğu için kraliçenin uçtuğu bölgeden 3 4 işçi pupası alarak koloni başlatılabilir. Kraliçenin de ilk işçiye kadar beslenmeye ihtiyaç duyduğunu unutmayalım.
Konu 'Aphaenogaster Splendida Rehberi' https://karincaciftligim.com/threads/aphaenogaster-splendida-rehberi.14082/

Emre52ege52

Pupa
Üye
Benim kraliçe acayip stressiz günde 3 4 defa bakıyorum ve yumurtalar gelişim gösteriyor