Test Tüpüm Islak

RüzgarDeveci07

İşçi Karınca
Üye
öncelikle geçmiş olsun bence durumları iyi değil ama genede kıraliçeyi başka bir tüpe al daha sonra pamuk ile pupa,larva ve yumurtaları al kıraliçe ile aynı tüpe koy kendisi üzerinden alır. umarım düzelir.
sebebini bilmediğim bir şekilde kraliçe işçisi ve yumurtalar pupalar hepsi ıslak. transfer etmeye çalışıcam pupalara bişey olmuş mudur?Ekli dosyayı görüntüle 13866

efetrhan

Pupa
Üye
çözdüm sanırım sanırım ufak bi outworlde hepsini bıraktım tüp bağladım fısfıs sıktım temizlensinler diye, bir tane de işçisi var zaten tüpü buldu taşınacaktır herhalde

el4nce

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Tüp içi sıcaklık ile tüpün dışındaki sıcaklık farkı yüksek olunca bu şekilde olaylar yaşanabiliyor. Problem olmaz diye düşünüyorum. Fakat olacağını düşünüyorsanız bir kulak çubuğu yardımıyla kurutabilirsiniz.

efetrhan

Pupa
Üye
Tüp içi sıcaklık ile tüpün dışındaki sıcaklık farkı yüksek olunca bu şekilde olaylar yaşanabiliyor. Problem olmaz diye düşünüyorum. Fakat olacağını düşünüyorsanız bir kulak çubuğu yardımıyla kurutabilirsiniz.
hocam sıkıntı şu ki, aynı gün işçi çıkartan tetramorium ve formicaya aynı anda aynı baldan verdim. ikisi de deli gibi içti. pupaları çıkartırken fark ettim ki bal su olmuş. tetramoriumdaki damla şeklinde hala duruyor. nasıl oldu bilmiyorum ama yukarıda söylediğim gibi çözdüm.