Tarantulam yem yemiyo

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Grammostola p. Türü L3 tarantula yeni aldım geleli 2 gün oldu önceki sahibi bana vermeden 3 gün önce besleme yapmiş ben verdiğimde yemiyor ve üstelik gün boyu bacaklarını toplayarak top şeklinde duruyor nedeni nedir aceba tecrübeli arkadaşlar bi söyleyebilirmi tica etsem.
-ilk geldiği gün normal çiçek torfu ile yapmiştim şimdi hindistan cevizli torf aldım onu kullanıyorum ve taş kısmınıda çok hafif ıslatıyorum birde plastikten saklanma alanı var araya giriyo çıkıyo

Ekli dosyalar

• IMG20220915163500.jpg
    IMG20220915163500.jpg
    192.2 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG20220915163455.jpg
    IMG20220915163455.jpg
    194.5 KB · Görüntüleme: 40

ardaacar25

Yumurta
Üye
tarantulalar hergün yemek yemezeler 5 günde veya haftada 1 falan verebilirsin abdomenine bakarak tabi ki baktın büyük vermek ayrıca yol stresindeyken biraz daha beklesen iyiydi birde baktın bir kere yemedi sık aralıklarda deneme yapma 2 günde bir deneme yap abdomeni iyiyse haftada bir yap falan

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Çok sık kontrol edip strese sokmayın. En son ne zaman kabuk attığını aldığınız sahibine sorun. Abdomendeki boyuta bakılırsa o kadar da aç durmuyor. Canlının nem oranına göre ayarlayın su spreylemesini. Cocopeat suyu ve nemi iyi tutar fazla spreyleme yapıp bulamaç yapmayın torfu yani. Verdiğiniz canlı yemi de değiştirebilirsiniz. Tarantulalarda ne kadar canlı çeşitliliği, o kadar iyi bana göre.

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Çok sık kontrol edip strese sokmayın. En son ne zaman kabuk attığını aldığınız sahibine sorun. Abdomendeki boyuta bakılırsa o kadar da aç durmuyor. Canlının nem oranına göre ayarlayın su spreylemesini. Cocopeat suyu ve nemi iyi tutar fazla spreyleme yapıp bulamaç yapmayın torfu yani. Verdiğiniz canlı yemi de değiştirebilirsiniz. Tarantulalarda ne kadar canlı çeşitliliği, o kadar iyi bana göre.
Teşekkür ederim dediğinizi yapacağım.

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Nem konusuna gelecek olursakta ıslattığım yerlerin üzerine toprak atıyor şu an yeni transfer ettiğim kapa diğerine nazaran daha az su damlattım. Birde çok nem sevmeyen türmüş o yüzden çok nem sağlamayacağım

Ares

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Nem konusuna gelecek olursakta ıslattığım yerlerin üzerine toprak atıyor şu an yeni transfer ettiğim kapa diğerine nazaran daha az su damlattım. Birde çok nem sevmeyen türmüş o yüzden çok nem sağlamayacağım
Çok fazla değil ama yine de 50-60 arası ayarlamaya çalışırsanız iyi olur. Damlatma yerine spreyleme taktiğini kullanabilirsiniz.

EnesTab

Yumurta
Üye
Bahsettiğiniz duruş stres duruşu canlı daha yeni gelmiş 1 2 gün hiç rahatsız etmeyip 2 gün sonra denemeniz de fayda var yemezse 3 günde bir deneyeblirsin ama kararma vs başlarsa kabuktadır rahatsız etmene gerek yok abdomen zaten iyi durumda.

Muhammet ali

Yumurta
Üye
Bahsettiğiniz duruş stres duruşu canlı daha yeni gelmiş 1 2 gün hiç rahatsız etmeyip 2 gün sonra denemeniz de fayda var yemezse 3 günde bir deneyeblirsin ama kararma vs başlarsa kabuktadır rahatsız etmene gerek yok abdomen zaten iyi durumda.
Tamam öyle yapacağım teşekkür ederim

Muhammet ali

Yumurta
Üye
tarantulalar hergün yemek yemezeler 5 günde veya haftada 1 falan verebilirsin abdomenine bakarak tabi ki baktın büyük vermek ayrıca yol stresindeyken biraz daha beklesen iyiydi birde baktın bir kere yemedi sık aralıklarda deneme yapma 2 günde bir deneme yap abdomeni iyiyse haftada bir yap falan
Teşekkurler