Tarantula Sıcaklığı

ZlA1N

Yumurta
Üye
tarantulayi rafları olan bir dolapın rafına koydum orası kare 15 18 17 gibi havalar soğuk olduğu için oda da soğuk oluyor (18-21 arasi) doğalgaz açmıyoruz kabuk atacağını anladığım zaman üstü kapalı bir șișeye sıcak su dolduruyorum 17 saat civarı ortam ısısını ilk saatlerde 27 derce sonradan 25 23 arası oluyo bunu sabitlemek için ne kullanmaliyim ucuz yollu bișey olursa teșekkürler

TiTaha

Larva
Üye
canlınız türü nedir bilmiyorum fakat genel olarak 15 derecenin altına düşmedikçe hayati bir sıkıntı olmaz ama büyüme hızı yavaşlar. sıcaklığın sabit kalması için ısıtıcı ped kullanabilirsin fakat danıştığım tecrübeli kişiler önermiyor(suyu buharlaştırıp nemi gereğinden çok fazla olması gibi vs.), onun yerine ısı kabı kullanabilirsin maliyeti biraz daha fazla tutar fakat daha sağlıklı olur.
örnek:

ZlA1N

Yumurta
Üye
canlınız türü nedir bilmiyorum fakat genel olarak 15 derecenin altına düşmedikçe hayati bir sıkıntı olmaz ama büyüme hızı yavaşlar. sıcaklığın sabit kalması için ısıtıcı ped kullanabilirsin fakat danıştığım tecrübeli kişiler önermiyor(suyu buharlaştırıp nemi gereğinden çok fazla olması gibi vs.), onun yerine ısı kabı kullanabilirsin maliyeti biraz daha fazla tutar fakat daha sağlıklı olur.
örnek:
l5 albo özellikle buhar olmasın diye boșlukları kapatıyorum gereksiz nem cıkmıyor teșekkurler videoyu deneti

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
şişe yönteminizi yapmayın derim biraz soğuk olması kısa süreli ani sıcaklık değişimlerinden daha iyidir
ısı sağlamanın en iyi yolu genelde ısıtıcı pek ve termostad ile iklimlendirme dolabı yapmak

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Isıtıcı ped kullanacaksanız da direkt kabın altına koymayın. Özellikle kazan türler sıcaktan kaçmak için kazarlar ve pedi altına koyarsanız bunu yaptıkça gitgide daha da ısınırlar. Yanına vs. koyabilirsiniz. Isıtıcı lamba da kullanabilirsiniz.

ZlA1N

Yumurta
Üye
şişe yönteminizi yapmayın derim biraz soğuk olması kısa süreli ani sıcaklık değişimlerinden daha iyidir
ısı sağlamanın en iyi yolu genelde ısıtıcı pek ve termostad ile iklimlendirme dolabı yapmak
teșekkürler

ZlA1N

Yumurta
Üye
Isıtıcı ped kullanacaksanız da direkt kabın altına koymayın. Özellikle kazan türler sıcaktan kaçmak için kazarlar ve pedi altına koyarsanız bunu yaptıkça gitgide daha da ısınırlar. Yanına vs. koyabilirsiniz. Isıtıcı lamba da kullanabilirsini

ZlA1N

Yumurta
Üye
Isıtıcı ped kullanacaksanız da direkt kabın altına koymayın. Özellikle kazan türler sıcaktan kaçmak için kazarlar ve pedi altına koyarsanız bunu yaptıkça gitgide daha da ısınırlar. Yanına vs. koyabilirsiniz. Isıtıcı lamba da kullanabilirsiniz.
ıstıcı lamba yok ama normal lamba kullansam alan küçük olduğu için iș görürmü üstünü kırmızı biseyle kapatirim

n0wy

Yumurta
Üye
35 dereceye at izgara olsun 🤤

ZlA1N

Yumurta
Üye
örnek:
ben baktimda elimde akvaryum isiticisi var ama bu susuz ortamda patlamazmı