Tarantula öneri

Zodex

Yumurta
Üye
Arkadaşlar bana 2 3 tane ilginç, kolay bulunabilen tarantula cinsi önerir misiniz?

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
N.chromathus, D.pentaloris gibi başlangıca uygun ve güzel renkli türler var tabi ilginçten kastnız neyse ona göre değişir

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Ben Poecilotheria regalis ile başlamıştım Tuğkan abide beslediği için daha fazla ilgimi çekmişti. Çok güzel bir tür öneririm.

Ahmet erbek

Yumurta
Üye
Arkadaşlar bana 2 3 tane ilginç, kolay bulunabilen tarantula cinsi önerir misiniz?
Nazlı türler hobiye yeni başlayanlar için hobiden soğutabiliyor. Hızlı hareket edenler ise tedirgin edebiliyor. Nhandu chromathus alırsan mesela canın sıkılır yavaş büyür murinus alırsan hızlı büyür iştahlıdır ama tedirgin eder. Bana kalırsa en mantıklısı lasidora parahybana. Hem hızlı büyüyor hem iştahlı hem zehir etkisi düşük ama biraz agresif. Ben ilk geniculata,bracyphelma,irminia,murinus şeklinde almıştım murinus zirvedir

Zodex

Yumurta
Üye
Nazlı türler hobiye yeni başlayanlar için hobiden soğutabiliyor. Hızlı hareket edenler ise tedirgin edebiliyor. Nhandu chromathus alırsan mesela canın sıkılır yavaş büyür murinus alırsan hızlı büyür iştahlıdır ama tedirgin eder. Bana kalırsa en mantıklısı lasidora parahybana. Hem hızlı büyüyor hem iştahlı hem zehir etkisi düşük ama biraz agresif. Ben ilk geniculata,bracyphelma,irminia,murinus şeklinde almıştım murinus zirvedir
Zehir etkisi nedir dostum anlamadım. Bu işlerde çok çok yeniyim.

Ahmet erbek

Yumurta
Üye
Zehir etkisi nedir dostum anlamadım. Bu işlerde çok çok yeniyim.
Lasidora nın zehir etkisi düşük arı sokması kadar. Ama murinusun çok yüksek yabancı bi adam daha önce bıçaklanmıştım bu kadar acımamıştı diyor mesela. Lasidora biraz agresif ama handling yapmazsın olur biter durduk yere ısırmaz. Hobiye başlayanlar çok memnun kalıyor lasidoradan

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Hocam tarantula biraz içimi değişik yapsa da aslında çok güzel bir canlı fakat yine de insanı bir tedirgin etmiyor değil yani, eğer bunu yenebilecek olsam çok güzel bir hayvan. kesinlikle beslemek isterdim.

Yetkin

İşçi Karınca
Üye
nhandu chromathus türü murinuslar gibi oldukça hızlı büyüyen bir tür grammostola, brachypelma gibi cinsler yavaş büyür az yer genel olarak sıkıcı gelir

Ahmet erbek

Yumurta
Üye
nhandu chromathus türü murinuslar gibi oldukça hızlı büyüyen bir tür grammostola, brachypelma gibi cinsler yavaş büyür az yer genel olarak sıkıcı gelir
Haklısınız brachypelma ile karıştırdım albopilasum vardı baya yavaş büyümüştü

Okan

Pupa
Üye
Meksika Redknee tavsiye edebilirim.

beopsvmo

Yumurta
Üye
lasiodora parahybana en uygundur bence ilk için