Tarantula hobisine başlamak istiyorum

ysngkkya

Yumurta
Üye
Selamlar, başlıkta da belirttiğim gibi taratula hobisine başlamak istiyorum ancak bir tarantula alacak bütçem yok. Doğadan yakalayabilir miyim veya yakalamak uygun olur mu uygun olursa hangi türleri nerelerden yakalayabilirim? Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim.

hasany

Koloni
Ekip
Karınca Moderasyon
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Üye
Türkiye'de 4 adet tarantula türü mevcut. Bunlar:

-Chaetopelma olivaceum
-Chaetopelma altugkadirorum
-Chaetopelma concolor
-Chaetopelma turkesi

Bu türlerin genel olarak yaşadığı bölge Hatay, Adana, Mersin civarlarıdır. O bölgelerde değilseniz bulma şansınız pek yok. Ve doğadan bulup almanız da etik değil. Zaten sayıları az, doğadan kopararak daha da azaltmış olursunuz. Yerel türlerden üretim yapan olmuştu sanırım ama şu an satan var mıdır bilmiyorum. Zaten bütçem yok dediniz, olsa bile almazsınız muhtemelen. Benim o yüzden tavsiyem biraz para biriktirip almanız. Piyasa pek iyi değil ama hala ucuz tarantula türleri var.

ysngkkya

Yumurta
Üye
Türkiye'de 4 adet tarantula türü mevcut. Bunlar:

-Chaetopelma olivaceum
-Chaetopelma altugkadirorum
-Chaetopelma concolor
-Chaetopelma turkesi

Bu türlerin genel olarak yaşadığı bölge Hatay, Adana, Mersin civarlarıdır. O bölgelerde değilseniz bulma şansınız pek yok. Ve doğadan bulup almanız da etik değil. Zaten sayıları az, doğadan kopararak daha da azaltmış olursunuz. Yerel türlerden üretim yapan olmuştu sanırım ama şu an satan var mıdır bilmiyorum. Zaten bütçem yok dediniz, olsa bile almazsınız muhtemelen. Benim o yüzden tavsiyem biraz para biriktirip almanız. Piyasa pek iyi değil ama hala ucuz tarantula türleri var.
Kayseri'de yaşıyorum :(. Teşekkürler yardımınız için.