Tarantula Bakımı

ysfinc21

Yumurta
Üye
Merhabalar,
yaklaşık bir hafta önce L3 bir vagans aldım. Bu benim ilk tarantula bakma tecrübem. Koyduğum yere ceviz kabuğundan saklanması için yer yaptım ama giriş yerini tamamen toprakla kapatmış ve aldığımdan beri henüz bir şey yemedi. Hayvan strese girmesin diye günde sadece bir defa yemek yedi mi diye bakıyorum. Nemine de dikkat ediyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    39.5 KB · Görüntüleme: 26
Moderatör tarafında düzenlendi:

Slixers

Yumurta
Üye
Dostum öncelikle tarantulaları canlı yemle beslemen gerekiyor canlı yemin kafasını ezip yarı ölü halde verebilirsin yem boyu canlının boyutu kadar olabilir max. 1.5 katı olsun ama l3 ufak olduğu için çok büyük vermeni tavsiye etmiyorum, yuvasının ağzını kabuk değiştirmek için kapatmış olabilir yuvanın ağzını açınca ceviz kabuğunu kaldırmanı öneririm çünkü ceviz kabuğu küf yapmakta beslediğin alanın içerisine bi su şişesi kapağı ile su kabı yapıp nem için su kabının içerisine boğulmayacağı kadar su doldurabilirsin nem yaratacaktır o ortama kaptaki delikler aşırı büyük ortamda nem hiç çok nemli olması gerekiyor, delikleri bana kalırsa azalt yüksek ihtimalle tavanda da delik vardır senin onu bi araştırmanı öneririm. Ortam sıcaklığı ve nem püf noktan,

punk

Yumurta
Üye
Merhabalar,
yaklaşık bir hafta önce L3 bir vagans aldım. Bu benim ilk tarantula bakma tecrübem. Koyduğum yere ceviz kabuğundan saklanması için yer yaptım ama giriş yerini tamamen toprakla kapatmış ve aldığımdan beri henüz bir şey yemedi. Hayvan strese girmesin diye günde sadece bir defa yemek yedi mi diye bakıyorum. Nemine de dikkat ediyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler
nerden, ve ne kadara aldınız acaba?