Tarachodidae m neden ölmüş olabilir

Mercan_duman

Yumurta
Üye
-uzun zaman önce olan bir olay- beslediğim mantisimi bi sabah ölü bulmuştum. Aylardır neden ölmüş olabileceğine dair bilgi arıyorum ancak bulamadım.
8-9 cm boya ulaşmış dişi mantisimi kara sinek ve un kurdu ile besliyordum. Teraryum sıcaklığı 20-25 derece aralığından çıkmıyordu. İştahı iyiydi, düzenli olarak fısfısla toprağını ve tutunması için koyduğum dalları, teraryumun tepesinde durmayı sevdiği için koyduğum ağı vs. Nemlendiriyordum. Teraryum da 20/20 civarı oval cam bir fanus. Pleksiden bi kapak yapmıştım sonradan. Her şey yolunda görünmesine rağmen öldü ve fikriniz bilginiz varsa almak isterim. Keyifli hobiler! :D

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Tarachodidae familyasını neden daha önce duymadığımı merak ederken, eski bir takson olduğunu ve artık kullanılmadığını öğrenmiş oldum. Eğer fotoğrafları varsa tür konusunda yardımcı olmaya çalışırım fakat bu familyaya ait olduğunu düşündüysen muhtemelen Iris oratoria'dır. Elbette görmeden bilemeyiz. Ölüm sebebi muhtemelen "eceli" idir, çünkü mantisler nadiren 1 yıldan uzun yaşarlar. O nedenle mantis besleyen çoğu kişi çiftleştirerek yavrularını beslemeye devam etmeye çalışır.

Mercan_duman

Yumurta
Üye
Tarachodidae familyasını neden daha önce duymadığımı merak ederken, eski bir takson olduğunu ve artık kullanılmadığını öğrenmiş oldum. Eğer fotoğrafları varsa tür konusunda yardımcı olmaya çalışırım fakat bu familyaya ait olduğunu düşündüysen muhtemelen Iris oratoria'dır. Elbette görmeden bilemeyiz. Ölüm sebebi muhtemelen "eceli" idir, çünkü mantisler nadiren 1 yıldan uzun yaşarlar. O nedenle mantis besleyen çoğu kişi çiftleştirerek yavrularını beslemeye devam etmeye çalışır.
Şehrin ortasında motorsikletimin üzerinde bulmuştum. Klasik yeşil 8-9 cm bir mantis internette en benzer mantis alt familyası Tarachodidae olarak görünüyordu. O yüzden öyle diyordum. Teraryumuna gömmüştüm ama sağolsun geçenlerde kedim mezarcılık yapmış evde ağzında gezdiriyordu. Yaşarken fotoğrafları pek yok hayvanı instagrama koymak için beslemiyordum. ölüsünü atabilirim ama

The_Arthropod

Asker Karınca
Ansiklopedik İnsan
Üye
Olur. Ölüsünden de iyi fotoğraf atarsan tür teşhisi yapabiliriz. Özellikle üstten bir fotoğrafı varsa vs.

Mantis_

Asker Karınca
Ekip
Deneyimli Hobici
Üye
The_Arthropod'un dediği gibi muhtemelen ömrü dolduğu için ölmüştür. Fotoğrafları merakla bekliyorum.