Tapinoma kolonisi ( 5 )

Antquenn

Larva
Üye
Bundan 1 hafta önce 2'li ve 3'lü tapinoma kolonilerim vardı . Tapinomaların çoklu kraliçeye el verdiklerini duydum kolonilerde yumurtlamış ilk iscilerini bekliyordu bende kolonileri birleştirmeye karar verdim ilk 10 dakika aşırı stres oldular ve kavga ettiler daha sonra yavaş yavaş alıştılar sonra bütün yumurtaları büyük tüpün olduğu yere cektiler şuan stres değiller ve uyum içerisindeler ilk işçiler çıkınca bir kaos ortamı oluşur mu yoksa ilerde baskın gelenler mi koloniyi yönetir tam bilgi sahibi değilim bana biraz bilgi verebilir misiniz?

ToxiTkAn

Minör
Üye
Aynı gün yanı aynı uçuşdan yakın çevrelerde bulduysanız kraliçeleri aynı tür olma olasılığı çok yüksek eğer öyleyse bir sorun olacağını sanmam

Antquenn

Larva
Üye
Aynı gün yanı aynı uçuşdan yakın çevrelerde bulduysanız kraliçeleri aynı tür olma olasılığı çok yüksek eğer öyleyse bir sorun olacağını sanmam
Hepsini 10 metrekarelik alanda buldum ama bu gün 3 tanesi olmuş niye acaba ? Son günlerde hiç coveri acmamistim evin en karanlık ve en sessiz odasindaydilar havalandırması da sıkıntı yoktu ?

Ömerke

Larva
Üye
Hepsini 10 metrekarelik alanda buldum ama bu gün 3 tanesi olmuş niye acaba ? Son günlerde hiç coveri acmamistim evin en karanlık ve en sessiz odasindaydilar havalandırması da sıkıntı yoktu ?
Eğer 10 metrekarelik bir alanda 3 kraliçe bulduysan belki de transfer olan koloninin kraliçelerine denk gelmiş olabilirsin etrafta işçi var mıydı? Hazır kolonisi olan kraliçede genelde esaret altında stresten ölüyor. Ben öyle doğadan çok tapi kolonisi çalmaya çalıştım yuva değiştirirken kraliçeyi ve bir kaç işçiyi alıyodum birazda pupa alıyodum ama hep ölüyorlardı.