Tam olarak cinsi nedir?

Cihan__

Yumurta
Üye
Hocam Konudan Bağımsız Birşey Sormak istiyorum su hayatta örümcekler ve çıyanlardan korkmuşumdur küçüklüğümden beri o kadar böcek beslememe rağmen örümceklerede alıştım ama çıyanlar hep korkutuyor beni bunlar zehirlimidir yada ısırırmı ısırıyorsa ne kadar etki eder acaba çünkü bizim buralarda devasa boyutlarda yeşil çıyanlar görüyorum

Böcek_sevdalı

Yumurta
Üye
Hocam Konudan Bağımsız Birşey Sormak istiyorum su hayatta örümcekler ve çıyanlardan korkmuşumdur küçüklüğümden beri o kadar böcek beslememe rağmen örümceklerede alıştım ama çıyanlar hep korkutuyor beni bunlar zehirlimidir yada ısırırmı ısırıyorsa ne kadar etki eder acaba çünkü bizim buralarda devasa boyutlarda yeşil çıyanlar görüyorum
Çiyanlar zehirlidir ancak alerjik durumlar dışında insanlara fazla zarar vermez ancak yinede çok acıtır

0959kedi

Pupa
Üye
bunlar zehirlimidir yada ısırırmı ısırıyorsa ne kadar etki eder acaba çünkü bizim buralarda devasa boyutlarda yeşil çıyanlar görüyorum
@Böcek_sevdalı'nın dediği gibi bu büyük olanlar(özellikle Scolopendra cinsi) ısırır ve çok acıtır ancak boyu küçük olduğu için zehri daha az etkili olan veya pek ısıramayan türler de var.