Sultan papağanı kafes ölçüleri sizce nasıl

Berke_Uzkanbaş

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba. Yavru sultan papağanım için bir kafes yapıyorum. Genişliği 105, derinliği 40-45, yüksekliği 150-170 cm olacak ancak derinlikten emin değilim. Araştırdım, yeteceği yazıyordu ama sultan papağanıyla ilgili tecrübesi olan birileri varsa fikrini verebilirse güzel olur.

IMG-20231202-WA0004.jpg

Eski bir tv ünitesi kullanıyorum bu şekilde.

HanN0oa

Yumurta
Üye
Bence gayet uygun hatta yükseklik-genişlik olarak çok iyi benim kafes 50 genişlik 40 derinlik 110 yükseklik bu arada dikey tel kullanma kuş tırmanmaya çalışken zorlanacaktır onun dışında yuvarlak yemlikler oluyor onlardan 2 tane al birini yuva olarak kullan içine yumuşak şeyler koyabilirsin ki bence kesinlikle koymalısın diğerini yemlik olarak kullan (emin ol daha iyi olacak) bir diğeri zaten biliyorsundur ama sultan papağanları için muhabbetlerden biraz daha büyük suluk alman kuş için iyi olur 2 tane yuvarlak yemlik al dememin sebebi yuvarlak yemlikteyken daha kolay yiyiyor ama 1 tane alırsan üstünde uyuma ihtimali var benimkinde öyle olmuştu yemlik kirlenmemesi için 1 tane daha almak hem kuş için hem senin için daha iyi olacağını düşünüyorum birde tahta tünekler kuşun sağlığı için alman gerekenler arasında umarım okurken sıkılmamışsındır aklında bir şey kalmaması için aklıma gelenleri yazdım papağınla bol zaman geçirmeceler diliyorum.

Caisssa

Yumurta
Üye
Arkadaşlar merhaba. Yavru sultan papağanım için bir kafes yapıyorum. Genişliği 105, derinliği 40-45, yüksekliği 150-170 cm olacak ancak derinlikten emin değilim. Araştırdım, yeteceği yazıyordu ama sultan papağanıyla ilgili tecrübesi olan birileri varsa fikrini verebilirse güzel olur.

Ekli dosyayı görüntüle 32590

Eski bir tv ünitesi kullanıyorum bu şekilde.
oldukça yeterli ama her tarafın açık olması daha iyi olabilirdi.