Su salyangozu

Kadoin371

Yumurta
Üye
Su salyangoz suyun dışında yaşar mı?

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Belli bir süre evet ama bir süre sonra çok çok yüksek ihtimalle ölecektirler(yüksek ihtimalle diyorum çünkü daha önce 2. El olarak kullanılmış toprak aldım yaklaşık 1 yıl kuru ve paketli şekilde poşet içerisinde durmasına rağmen kumun içerisinden 3 tane canlı ve son derece sağlıklı helena salyangozu çıktı nasıl olduğunu hala bende anlayamadım 😅) . Su dışına Nerite dışında kendi kendine çıkan bir salyangoz görmedim sadece neriteler kötü su şartlarında akvaryumdan atlayıp belli bir miktar ilerleyebilirler.

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Su dışında beslemek için istiyorsansız hayır su dışında beslenemezler evet bir süre (en fazla 1-2 hafta) hayatta kalabilirler çoğu zaman o kadar bile kalmazlar. Hayatta kalmakdan kastım herhangi bir şekilde hareket edemezler kabuklarına çekilir ve içerde kalan nem ile hayatta kalabilirler.

Kadoin371

Yumurta
Üye
Gerçekten sağol dostum yoksa dışarıda beslemye kalkıcaktım çünkü attığım yemeleri yere düşmeden balıklar yiyor bende onu kendim dışarıda beslıyecektim :) :p

Utgea

İşçi Karınca
Üye
Emin olun daha önce yapanı gördüm hocam akvaryum.com forum'u biraz incelerseniz görürsünüz kimi zaman aklıma bile gelmeyecek değişik konular ile karşılaşabiliyorum 🙂