Su kaplumbağası arıyorum

tolgakurt

Yumurta
Üye
Merhaba öncelik istanbul içi su kaplumbağası arıyorum bakımı konusunda yardımcı olabilir misiniz

Benkimim

Larva
Üye
Satışı yasaklandı diye biliyorum oyüzden bulmanız zor olabilir

Enes-66

Yumurta
Üye
Merhaba öncelik istanbul içi su kaplumbağası arıyorum bakımı konusunda yardımcı olabilir misiniz
Ben 1 yıldır arıyorum ama malesef satışı yasakmış petshoplar kaçak şekilde getirtire bilir ama iyi günler.

Vedad

İşçi Karınca
Üye

Vedad

İşçi Karınca
Üye
Bir kaç aylık tecrübem oldu, öncelikle, geniş bir akvaryum lazım. Dikdörtgen şeklinde. Ayriyetten kuru alan lazım hayvanın dışarı çıkabilmesi için. Filtre olarak, iç filtre. Aydınlatma kesinlikle lazım Uva, Uvb. Fakat bebek kaplumbağalarda sıkıntılı bir durum radyasyon yaydığından. Onun yerine sarı bir ampul iş görür. Su için ısıtıcı lazım. Su derecesi sanırım 24-26°, kara alanı 30-32° olmalı. Yemleme için kurutulmuş karides, kaplumbağa yemleri ve çeşitli meyve sebzeler uygun olacaktır. Akvaryum temizliğine ise dip sifonuna ihtiyaç olabilir. Bakımı zor bir hayvandır. (ihtiyaçlar karşılana kadae) Aynı zamanda maliyetlidir.