Sterilizasyon

Omertglr

Yumurta
Üye
Dışarıdan aldığım ağaç kabuğunu nasıl sterilize edebilirim?

yuhi

Yumurta
Üye
steril edemezsin diye biliyorum denesen bile birşeyler kalır, sonraki zamanlarda küflenebilir en güveniliri internetten almak hem çok pahalı olmayan güzel kökler, kabuklar, dallar bulabilirsin
kısacası biraz tehlikeli diye biliyorum
(bende o kadar bilgiye sahip değilim yanlışım olursa belirtirseniz sevinirim)

Omertglr

Yumurta
Üye
steril edemezsin diye biliyorum denesen bile birşeyler kalır, sonraki zamanlarda küflenebilir en güveniliri internetten almak hem çok pahalı olmayan güzel kökler, kabuklar, dallar bulabilirsin
kısacası biraz tehlikeli diye biliyorum
(bende o kadar bilgiye sahip değilim yanlışım olursa belirtirseniz sevinirim)
Çok teşekkür ederim tamamen dezenfekte edemediğim bir şeyi zaten teraryuma sokamam başım ağrısın istemiyorum eğer kesin bir çözümü yoksa dediğiniz gibi İnternet üzerinden alacağım

yuhi

Yumurta
Üye
e bende tam emin deilim tuğkan abinin yalancısıyım zamanında o demişti iyi günler :)

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Kaynatarak dezenfekte edebilirsiniz tüm canlıları öldürmez fakat parazit gibi şeylerden kurtulursunuz kaynattıktan ve kuruttuktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz

Ben meşe yapraklarını dalları kökleri bu yöntemle dezenfekte ediyorum ve bugüne kadar bir problem yaşamadım

İyi hobiler

Omertglr

Yumurta
Üye
Kaynatarak dezenfekte edebilirsiniz tüm canlıları öldürmez fakat parazit gibi şeylerden kurtulursunuz kaynattıktan ve kuruttuktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz

Ben meşe yapraklarını dalları kökleri bu yöntemle dezenfekte ediyorum ve bugüne kadar bir problem yaşamadım

İyi hobiler
Çok teşekkür ederim her actığım konunun altında siz varsınız ilginiz için teşekkür ederim tekrardan 🙏🏼🙏🏼🙏🏼