Sıfırdan evde bakımı kolay koloni kurma.

KayraGcr

Yumurta
Üye
Merhaba ben sıfırdan bı koloniye başlamak istiyorum .sıfırdan nasil koloni kurabilirim?canlı yem gibi bir imkanım yok o yüzden nasıl besleyebilirim?kolay üreyen bakılması kolay olan hangi tür karınca almalıyım?

• Like
Tepkiler: HCA

cnx

Larva
Üye
Merhaba Dostum,Tuğkan abinin Karınca Çiftliğim kanalındaki videoları göz atarak baştan koloni kurabilirsin sana şimdi bir link vericem oradan bakarak öğrenebilirsin
Karınca Çiftliğim

cruell

Yumurta
Üye
Hasatçı karınca türleri var onları bakabilirsin ayriyeten haşlanmış yumurta haşlanmış tavuk gibi yiyecekler verip koloninin gelişimini hızlandırabilirsin Forumdaki daha bilgili abiler yardımcı olacaktır tür konusunda.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Merhaba ben sıfırdan bı koloniye başlamak istiyorum .sıfırdan nasil koloni kurabilirim?canlı yem gibi bir imkanım yok o yüzden nasıl besleyebilirim?kolay üreyen bakılması kolay olan hangi tür karınca almalıyım?
messor st bakmanı öneririm, tohumla beslenebiliyorlar. muhabbet kuşu yemi vs gibi, bakımları çok sıkıntı değil ve üreme bakımından da sorun çekmezsin diye tahmin ediyorum.

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
Messor ve tetramorium sizin için ideal cinslerdendir tohumlada beslenebilirler. Eğer etobur cinslere bakacaksanız yumurta beyazı, et gibi protein kaynaklarını deneyebilirsiniz, ancak her koloni kabul etmez.

bulutsensei

İşçi Karınca
Üye
Messor ve tetramorium sizin için ideal cinslerdendir tohumlada beslenebilirler. Eğer etobur cinslere bakacaksanız yumurta beyazı, et gibi protein kaynaklarını deneyebilirsiniz, ancak her koloni kabul etmez.
lasius, messor ve campo bakımı genel olarak kolay olan koloniler değil mi? atladığım varsa ekler misin?

Antlantis

İşçi Karınca
Üye
lasius, messor ve campo bakımı genel olarak kolay olan koloniler değil mi? atladığım varsa ekler misin?
Aynen bunlar başlangıç için uygundur. Tetramorium da tohumla beslenebilir ve hızlı gelişen bir cins ondan onuda yeni başlayanlar için genelde öneririz.