Semihin Günlüğü

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Ara sıra burada paylaşımlar yapacağım. Kolonilerim olsun doğada gördüğüm güzel canlılar olsun sizinle paylaşmaya çalışacağım.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
3lü multiqueen ve 2li multiqueen denemeleri yapmıştım. Şuanlık başarılı gidiyor. 2 denemede yumurtladı. Fotoğrafları aşağıya koydum ilerleme kaydettikçe atacağım. IMG-20240408-WA0001.jpgIMG-20240408-WA0003.jpg3lü
IMG-20240408-WA0002.jpg2li

BeyDiesT

Yumurta
Üye
yaklaşık 60-65 işçili bir camponotus baldacci kolonisi sipariş ettim. Deneyimimi hızlandırmak istiyorum. Bu yüzden hemen ytongdan bir setup yaptım. Fazla becerikli değilimdir, birşeyler denedim. Umarım Hoş Duruyodur
.WhatsApp Görsel 2024-04-08 saat 21.51.55_4f9d9760.jpg
Koloniyi setupa aktardıktan sonrada fotoğraflarını aktaracağım.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Şimdi aklıma takıldı. Bu koloni tüp ile gelecek. Transferi nasıl yapmalıyım? Tüpü direk olarak sallayarak outworlde mi döksem? Önerileriniz varsa beklerim.

Gixry

Yumurta
Üye
yaklaşık 60-65 işçili bir camponotus baldacci kolonisi sipariş ettim. Deneyimimi hızlandırmak istiyorum. Bu yüzden hemen ytongdan bir setup yaptım. Fazla becerikli değilimdir, birşeyler denedim. Umarım Hoş Duruyodur
.Ekli dosyayı görüntüle 34447
Çok güzel olmuş, ytongu nereden nemlendirireceksin

EnesAnT

Yumurta
Üye
Şimdi aklıma takıldı. Bu koloni tüp ile gelecek. Transferi nasıl yapmalıyım? Tüpü direk olarak sallayarak outworlde mi döksem? Önerileriniz varsa beklerim.
Ytongta'ki outworld için açtığınız delikten tüpü takın bence manuel yapmayın.

BeyDiesT

Yumurta
Üye
Formikaryuma transfer deliği aç hem ilerde işine yarayabolir
açmıştım ama anlamadığım bir sebepten nem deliğinden içeri su taştı. Geri orayı iptal ettim içini silikon ile doldurdum. Cam ile kapattığım içinde şuan delik delemeyeceğim. Ama arkadaşın dediği gibi giriş deliğinden transfer edebilirim.

Gixry

Yumurta
Üye
.Ekli dosyayı görüntüle 34447
Önce formikaryuma test tüpünü bağla transfer bittikten sonra outworldü bağlarsın bence en mantıklısı bu

Enesersoy45

Larva
Üye
Outworlün içine test tüpünü bırak ve pamuğunu aç. Karıncalar çıkmaya başlar,formikaryumu keşfedip içerisine yerleşirler. Outworldün bariyerinin kalitesinden emin olun yürür giderler yoksa.