Selam Kraliçe Karınca Bulunduktan Sonra Ne Yapılmalı ?

Lazesay

Yumurta
Üye
Selam

Birçok video gördüm benim bildiklerim şuanda şunlar

Deney tüpünün içerisine su konup pamuk tıkanıp ardından kraliçeyi koyup tekrardan pamuk tıkanıp
üstü şeffaf kırmızı bişeyle kapatılıp bekletilmeli yumurta verdikten sonra cinsine göre canlı yem veya kuş yemi verilmeli
ve arttıktan sonra yem alanı yapılmalı

Ardından sonrasını bilmiyorum

Elraenn kraliçenin olduğu kısmı büyük yapmış
bazıları ise sadece bir deney tüpünden yapıyorlar

her ikiside olabilir mi yoksa büyük bir alan daha mı iyi olur ? ne yapılmalı

Not : bildiklerim arasında yanlış varsa düzeltirseniz sevinirim.

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
Kurucu aşamada kraliçenin alanı ufak olmalı ve test tüpünde başlatabilirsiniz. Eğer büyük bir alanda başlatırsanız süreçler gecikebilir. Küçük alanda kendilerini daha güvende hissederler. Tuğkan Abi'nin büyük alanda yaptığı nasıl bir kurulum? Ekran görüntüsü atarsanız ona göre konuşabilirim. Bu arada forumda bulunan arama butonunu kullanarak geçmiş konulara da bakabilirsiniz.

Lazesay

Yumurta
Üye
Kurucu aşamada kraliçenin alanı ufak olmalı ve test tüpünde başlatabilirsiniz. Eğer büyük bir alanda başlatırsanız süreçler gecikebilir. Küçük alanda kendilerini daha güvende hissederler. Tuğkan Abi'nin büyük alanda yaptığı nasıl bir kurulum? Ekran görüntüsü atarsanız ona göre konuşabilirim. Bu arada forumda bulunan arama butonunu kullanarak geçmiş konulara da bakabilirsiniz.

Messorlar - Bakım Rehberi ( Hasatçı Karıncalar )​

1:31 Ancak Tuğkan abininki baya gelişmiş hali

ve deney tüpünü hastaneden istesem verirler mi ?

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye

Messorlar - Bakım Rehberi ( Hasatçı Karıncalar )​

1:31 Ancak Tuğkan abininki baya gelişmiş hali

ve deney tüpünü hastaneden istesem verirler mi ?
Hocam Tuğkan Abi koloni koymuş oraya. Ben kraliçe koyduğunu söylüyorsunuz sandım. Koloni belli bir boyuta ulaştıktan sonra transfer ederek ya da test tüpü ekleyerek koloniyi büyütüyoruz. Tuğkan Abi de daha sonra oraya koymuştur.

Test tüpünü laboratuvar malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.

Lazesay

Yumurta
Üye
Hocam Tuğkan Abi koloni koymuş oraya. Ben kraliçe koyduğunu söylüyorsunuz sandım. Koloni belli bir boyuta ulaştıktan sonra transfer ederek ya da test tüpü ekleyerek koloniyi büyütüyoruz. Tuğkan Abi de daha sonra oraya koymuştur.

Test tüpünü laboratuvar malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.
peki diyelim ben aldım karıncayı işçileri işte arttı 10 15 oldu o koloniyi içeriye taşımak dediğiniz şey kraliçenin içeri girmesi mi yani test tüpünden bağımsız kalmak mı ?

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
peki diyelim ben aldım karıncayı işçileri işte arttı 10 15 oldu o koloniyi içeriye taşımak dediğiniz şey kraliçenin içeri girmesi mi yani test tüpünden bağımsız kalmak mı ?
Sorunuzu anlamadım tam olarak. Test tüpünden formikaryuma ne zaman geçildiğini soruyorsanız, o çok değişken bir şey. Koloni tüpe sığmamaya başladığında ufak bir formikaryuma transfer edebilirsiniz.

Lazesay

Yumurta
Üye
Sorunuzu anlamadım tam olarak. Test tüpünden formikaryuma ne zaman geçildiğini soruyorsanız, o çok değişken bir şey. Koloni tüpe sığmamaya başladığında ufak bir formikaryuma transfer edebilirsiniz.
formikaryuma transfer aşamasında kraliçenin bulunduğu deney tüpüne ışık tutup formikaryumu karanlık mı yapmak gerek yoksa başka şekilde mi transfer ediyoruz ?

hasany

Süper Koloni
Moderatör
Yardımsever
Deneyimli Hobici
Rehberkolik
Üye
formikaryuma transfer aşamasında kraliçenin bulunduğu deney tüpüne ışık tutup formikaryumu karanlık mı yapmak gerek yoksa başka şekilde mi transfer ediyoruz ?
Anlattığınız şekilde yapabilirsiniz. Test tüpü transferinden bi' farkı yok. Ama formikaryumun içini nemlendirmeyi unutmayın.