Şekerli su

mert1453

Yumurta
Üye
Bir çay bardağına kaç çay kaşığı şeker koymaliyim ve ne kadar süre ve nasıl şekilde bozulmadan durabilir

Muhammet18

Pupa
Üye
Ne kadar fazla koyarsan o kadar enerjik olur (yani pozitif)yani fazla koymanda fayda var

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Azar azar yapın kullanın içinde bakteri ürüyor şekerli suyun ben o yüzden ballı su tercih ediyorum

mert1453

Yumurta
Üye
Ballı suyu nasıl hazırlayabiliriz ve ne kadar ölçek gerekiyor

Barkın

Süper Koloni
Yardımsever
Üye
Ölçeğe gerek yok göz kararı yapın messorlara vereckseniz daha çok sulandırın camonotuslara verecekseniz biraz daha koyu yapabilirsiniz yaptıkça kendi ölçünüzü bulursunuz

erennn

Larva
Üye
Azar azar yapın kullanın içinde bakteri ürüyor şekerli suyun ben o yüzden ballı su tercih ediyorum
ben 2 hafta önce yarım litrelik bir cam şişeye şekerli su koymuştum sorun olur mu hep onu kullanmayı düşünüyordum ama

mert1453

Yumurta
Üye
Ölçeğe gerek yok göz kararı yapın messorlara vereckseniz daha çok sulandırın camonotuslara verecekseniz biraz daha koyu yapabilirsiniz yaptıkça kendi ölçünüzü bulursunuz
Peki bir bardak su Ballı suyu bozulmadan ne kadar tutabilirim

Herba

Yumurta
Üye
Bir çay bardağına kaç çay kaşığı şeker koymaliyim ve ne kadar süre ve nasıl şekilde bozulmadan durabilir
Ben genelde sadece bal çok az şeker kullanıyorum ama sadece şeker kullanıcaksanız alabildiğinden biraz daha az koyabilirsiniz. Çok şeker atınca su uçup şeker kalıyor aklınızda bulunsun

Herba

Yumurta
Üye
@erennn @mert1453 Damlalıklı küçük şişeler vardır bilirsiniz, ballı şekerli suyu onda muhafaza etmek istedim ama çekmecede durmasına rağmen yanlış hatırlamıyorsam 1hafta 10 gün içerisinde siyah siyah bi tabaka oluşmuştu. Ondan beri az az taze hazırlıyorum. Sebebi tam nedir bilmiyorum ama kendi adıma saklamanızı önermem

mert1453

Yumurta
Üye
Ben genelde sadece bal çok az şeker kullanıyorum ama sadece şeker kullanıcaksanız alabildiğinden biraz daha az koyabilirsiniz. Çok şeker atınca su uçup şeker kalıyor aklınızda bulunsun
Hiç hazirlamadigim için ne kadar bal ve şeker katacagimi bilmiyorum bı su bardağına ne kadar kasıkta bal ve şeker katiyorsun

Herba

Yumurta
Üye
Hiç hazirlamadigim için ne kadar bal ve şeker katacagimi bilmiyorum bı su bardağına ne kadar kasıkta bal ve şeker katiyorsun
Farklı bir kap kullanıyorum, ama ölçü verirsem yarım çay bardağından biraz az su 1 çay kaşığı şeker(tepeleme değil) + 1 çay kaşığı bal gibi bir ölçüm var. Bal eridiği kadarı eriyor dibinde de kalıyor biraz. Kendim bu şekilde hazırlıyorum

mert1453

Yumurta
Üye
Farklı bir kap kullanıyorum, ama ölçü verirsem yarım çay bardağından biraz az su 1 çay kaşığı şeker(tepeleme değil) + 1 çay kaşığı bal gibi bir ölçüm var. Bal eridiği kadarı eriyor dibinde de kalıyor biraz. Kendim bu şekilde hazırlıyorum
Toz şeker olurmu