Şekerli Su İle İlgili

Spry_mrs

Yumurta
Üye
Şekerli suyu tüpün içine koyabilir miyim? Yoksa damlatmam mı gerekiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:

seehachiko

Yumurta
Üye
Şekerli suyu yaşam alanına nasıl damlatıyorsunuz anlamadım ? Suluk kullanmak istemıyor musunuz?

Alper

Pupa
Üye
Yeni kullanıcağım yerde tüpün içinr koymayı düşünüyordum ballı-şekerli suyu
ballı su koymayın sakın. hatta hergün değiştirmeyecekseniz ballı suyu hiç kullanmayın. balı çok uzun süre bozulmayan bir madde olarak biliriz, çünkü içinde %18 oranında su vardır.
Balda doğal yoldan bulunan bakteriler, mantarlar ve küfler mevcut. Bunlar polenden, arının sindirim sisteminden, tozlardan, havadan ve çiçeklerden gelebilirler. Balın mikrop karşıtı özelliklerinden dolayı bu organizmalar genelde çok az miktarda olurlar ve çoğalamadıkları için bir sağlık problemi oluşturmazlar. ayrıca toplanma, paketleme sürecinde de başka organizmalar bulaşmış olabilir. bu organizmaların çoğalamama sebebi nem azlığıdır. Biz ballı su hazırladığımızda bu organizmalar için uygun ortamı hazırlamış oluruz. ve bal zehire dönüşebilir. bu yüzden küçük bebeklerde bal kullanımı tehlikelidir ve önerilmez. büyük insanlarda bu organizmalar berteraf edilebilmekte olduğu için tehlike çok azdır. aynı şekilde karıncalar için tehlikelidir. kullanmamanızı önerme sebebim bu yüzdendir
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şekerli suyu yaşam alanına nasıl damlatıyorsunuz anlamadım ? Suluk kullanmak istemıyor musunuz?
bende suluk var içinde sürekli şekerli su var. 1 kere içtiklerine şahit olmadım. ama damlattığımda direkt damlanın başına üşüşüyorlar

Vazonax

Pupa
Üye
Hazır konusu açılmışken bende sorumu sıkıştırayım araya, geçenlerde outwordlerimdeki şekerli su tüpleri içinlerindeki şekerli suları akıtmaya başladı pamuğu mu gevşek taktım diye düşündüm daha sıkı pamuk taktım sonuç aynı ilginç olanı bu güne kadar sıkıntı yaşamama ragmen hepsi beraber birden akıtmaya başlaması mecbur tüpleri çıkardım outworlderi yıkadım uğraştırdı beni şimdi damlatıyorum yapacak birşey yok acaba başka bu durumu yaşayan varmı

PRS.macro

Süper Koloni
Deneyimli Hobici
Üye
Hazır konusu açılmışken bende sorumu sıkıştırayım araya, geçenlerde outwordlerimdeki şekerli su tüpleri içinlerindeki şekerli suları akıtmaya başladı pamuğu mu gevşek taktım diye düşündüm daha sıkı pamuk taktım sonuç aynı ilginç olanı bu güne kadar sıkıntı yaşamama ragmen hepsi beraber birden akıtmaya başlaması mecbur tüpleri çıkardım outworlderi yıkadım uğraştırdı beni şimdi damlatıyorum yapacak birşey yok acaba başka bu durumu yaşayan varmı
Yüksek sıcaklıktan dolayı olabilir.

Yetkin

Nanitik
Üye
ballı ve ya şekerli su bulunan tüpler yaptığımızda pamuk zamanla küçülüyor akma ve kötü koku oluyor yapmayın bu yüzden yanlış hatırlamıyorsam sebebi nişasta ile beslenen bakterilerin besin bulup çok daha hızlı bir şekilde çoğalmalarıydı