Savannah Monitor beslemek istiyorum

Egzomen1

Yumurta
Üye
Bir savannah monitorü almak istiyorum beni bilgilendirir misiniz❔

Zafer Murat

Minör
Üye
Öncelikle bilmeniz gerek ki bu canlılar 1+ Metreye kadar ulaşabiliyor. O yüzden bunlara gayet büyük bir teraryum lazım. Yani 1.8m x 1.5m 1.2m Boyların da. Bunları temin edebilecekseniz konuya devam edebilirim. Ama sanmıyorum.

Egzomen1

Yumurta
Üye
Öncelikle bilmeniz gerek ki bu canlılar 1+ Metreye kadar ulaşabiliyor. O yüzden bunlara gayet büyük bir teraryum lazım. Yani 1.8m x 1.5m 1.2m Boyların da. Bunları temin edebilecekseniz konuya devam edebilirim. Ama sanmıyorum.
şuan temin edemem

Furkanxyx

Yumurta
Üye
En az 2m olması gerek hayvanın rahat hareket edebilmesi açısından. Ayrıca savannah monitör öyle gecko gibi kolay besleyebileceğiniz bir hayvanda değil. @Egzomen1

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Tabi. Tavsiyem almamanız yönünde. Her şeyden önce yasal olmadıklarını hatırlatayım ilk olarak. Ardından arkadaşların da dediği gibi, bir varan türü olduğundan doğal olarak çok büyük bir hayvan. Fakat bakımlarını zor yapan tek şey bu değil. Diğer yaygın varan türlerine kıyasla çok sıcak bir güneşlenme alanına ihtoyaç duyuyorlar. Zaten ihtiyaç duyacağı alanı vermek zorken, bir de o alanı canlının ihtiyacına uygun bir şekilde ısıtmak, güneşlenmesi için ayrı bir alan oluşturup ihtiyaç duyduğu UV ampullerini sağlamak gerektiğinden iş iyice güçleşiyor. Sırf bu ampüllerden ve ısıtıcılardan bile birkaç yılda birkaç bin Türk lirası harcamanız gerekecektir. Onun için böyle bir şeye girişecekseniz, tekrar ve tekrar düşünüp taşınmanızı, her şeyi ayarlamanızı, canlı için bir bütçe ayırmanızı ve amcak o şekilde canlıyı aramaya başlamanızı öneririm. :)

Egzomen1

Yumurta
Üye
Bir sorum daha var bu hayvanı ne ile beslicem

Egzomen1

Yumurta
Üye
genellikle tavuk ve fare ile besliyorlar yetişkinleri
ayrıca madagaskar tıslayan hamamböceği ilede besleniyor büyük bir böcek olduğu için.
Teşekkürler
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

genellikle tavuk ve fare ile besliyorlar yetişkinleri
ayrıca madagaskar tıslayan hamamböceği ilede besleniyor büyük bir böcek olduğu için.
Dubia tercih edilir mi❔

The_Arthropod

Majör
Ansiklopedik İnsan
Üye
Hocam oyuncak ayıcık almıyorsunuz, bakımı çok zor olan uzman düzeyinde bir kertenkele türü alıyorsunuz. Madem besleyeceksiniz, öyleyse doğru düzgün birkaç ay araştırmanızı yapın, ona göre bütçenizi ayırın, öyle aramaya başlayın. Forumda konu açıp "beni bilgilendirin" deyip sonra da "dubia ile beslenir mi" diye bakımını öğrenebileceğiniz bir hayvan değil bu. Bu hayvanın bakımını besleyecek düzeyde bilmesi için bir kişinin sayfalarca bilgi okuması, öğrenmesi gerek. Zaten daha önce çok fazla sürüngen beslemiş kişiler dışında kimseye önermem bu türü, ama gerçekten istiyorsanız doğru düzgün araştırın.

Egzomen1

Yumurta
Üye
Yavru halinden bahsediyorum

O kadarıda bilelim artık hobiyle uğraşıyoruz

Dev gibi sürüngen tabi dubia yemez yavru halini kastediyorum

Zaten hayvan hakkınıdaki şeyleri biliyodum birde sizden öneriler alıyım dedim hepinize bana bir zaman ayırıp öneriler verip bilgilendirdiğiniz için teşekkür ediyorum

Son düzenleme: