Salyangoz yumurtladı mı

Alpcim

Yumurta
Üye
Usta salyongoz buldum kabuksuz sonra boş bi kabuk bulup koydum formicarium içine sonra marulla falan besledim yedi de ama bi hafta sonra kabukun içinde ve çevresinde larva benzeri oval dikdörtgen beyaz şeyler buldum bunlar yumıta mıdır yoksa başak bişey mi virüs falan mıdır?

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Kabuksuz salyangoz dediğiniz sülüktür. Salyangozlar kabuklarını terk edemezler. Bahsettiğiniz şeyi yorumlayabilmemiz için görsel eklemelisiniz. Ayrıca doğada bulduğunuz salyangoz/sülük çeşitli parazitlere konak olabilir. Temas etmeden önce ve ettikten sonra elinizi iyice temizledikten emin olun.

Formikaryum karınca yuvasıdır. Bahsettiğiniz şey teraryumdur.

MertÖzen

Yumurta
Üye
Doğadan hiç bir canlıyı direkt olarak esaret altına almanızı tavsiye etmem, hem çevre için hemde canlı için tehlikelidir. Üstelik sülüküler ve salyangozlar konak olablilir, sağlığınız riske atabilir. Aldığınız yere geri bırkamanızı tavsiye ediyorum. Eğer yumuşakçalara ilginiz varsa Achatina türlerine, tatlı su salyangozlarına, tatlı su midyelerine yöneleblirsiniz. Çoğu üretimi ve bulunması kolay türlerdir.

aeakdeniz13aea

Yumurta
Üye
Kabuksuz salyangoz dediğiniz sülüktür. Salyangozlar kabuklarını terk edemezler. Bahsettiğiniz şeyi yorumlayabilmemiz için görsel eklemelisiniz. Ayrıca doğada bulduğunuz salyangoz/sülük çeşitli parazitlere konak olabilir. Temas etmeden önce ve ettikten sonra elinizi iyice temizledikten emin olun.

Formikaryum karınca yuvasıdır. Bahsettiğiniz şey teraryumdur.
Çok iyi açıklamışssın usta

Alpcim

Yumurta
Üye
Sağolun yarın sabah ilk iş aldığım yere geri koymak olucak