Salyangoz yumurtalarım için yardım istiyorum

Çağılkoray

Yumurta
Üye
Yaklaşık 1.5 yıldır katil salyangoz besliyorum yaklaşık 3 hafta evel yavruladılar ben bunu fark etmeyip büyük salyangozları başka bir yere aktardım sonra ilk kaptaki toprakları diğer kaba aktarırken yumurtaları farkettim şuan yumurtalar salyangozlar ile aynı yerde ölmüş olma ihtimalleri nedir?resimdeki beyazlar yumutalarıdır.

Ekli dosyalar

• Snapchat-798245847.jpg
    Snapchat-798245847.jpg
    239.9 KB · Görüntüleme: 29

MasterCayci

Yumurta
Üye
Bunlar katil salyangoz değiller. Keşke katil salyangozun ne olduğunu araştırsaymışsınız. Katil salyangozlar zaten akvaryum dışında hayatta kalamazlar. Sizin salyangozlarınız bir kara türü veya yarasakulak salyabgozu olabilir ama kesinlikle katil salyangoz değil dedigim gibi katil salyangozlar tatlı su akvaryumları dışında yaşayamazlar. Biraz araştırın.( ortamınız çok nemli gözüküyor minare salyangozuda olabilir lakin onlarda tatlı su dışında hayatta kalamazlar ama düşük bir ihtimal ortam neminden dolayı minare olabilir.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Ortam kara salyangozları için çok nemli. Toprağınızın çamurumsu olmaması gerekir. Yumurtalar da bu kadar nemde zarar görmüş olabilir belki. Yine de uygun koşulları sağlayıp bekletmeyi deneyebilirsiniz. Salyangozlarınızın da detaylı resmini atar mısınız cinsini doğrulamaya çalışalım. Katil salyangoza benzemiyorlar bile.

Çağılkoray

Yumurta
Üye
Ortam kara salyangozları için çok nemli. Toprağınızın çamurumsu olmaması gerekir. Yumurtalar da bu kadar nemde zarar görmüş olabilir belki. Yine de uygun koşulları sağlayıp bekletmeyi deneyebilirsiniz. Salyangozlarınızın da detaylı resmini atar mısınız cinsini doğrulamaya çalışalım. Katil salyangoza benzemiyorlar bile.
20220111_191830.jpg

Çağılkoray

Yumurta
Üye
Bana bunu satan yer katil salyangoz olduğunu söylediydi

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Bana bunu satan yer katil salyangoz olduğunu söylediydi
Bunlar büyük ihtimal birçok hobicinin sahip olduğu "Dev Afrika Salyangozu" "Lissachatina fulica". Satın aldığınız yer size belki de doğaya salınmaları durumunda ekosisteme büyük zararlar verebildiği için demiştir ama yine de keşke doğru bilgi verseydi. Ben de pek emin değilim cinsinden ama hobide genellikle bu tür bulunur. Aquatic katil salyangoz "Anentome helena" olarak, karada ise "Edentulina obesa" olarak bilinir.

Son düzenleme:

Çağılkoray

Yumurta
Üye
Bunlar büyük ihtimal birçok hobicinin sahip olduğu "Dev Afrika Salyangozu" "Lissachatina fulica". Satın aldığınız yer size belki de doğaya salınmaları durumunda ekosisteme büyük zararlar verebildiği için demiştir ama yine de keşke doğru bilgi verseydi. Ben de pek emin değilim cinsinden ama hobide genellikle bu tür bulunur. Aquatic katil salyangoz "Anentome helena" olarak, karada ise "Edentulina obesa" olarak bilinir.
Bu bilgi için teşkkürler araştırma yapacağım iyi günler