Sakallı ejder mi leopard mı

Yagizhobi

Yumurta
Üye
Ben sürüngen işine yeni başlıyorum ve bu iki cins arasında karar kıldım. Sakallı ejderler daha uysal diye okudum ve daha büyük olması bana daha caiz geliyor ama sakallı ejder hem leoparda göre daha pahalı hem de daha çok malzeme ve masraf gerekiyor. Teraryumlarını kendim yapacağım o yüzden o konuda sıkıntım yok ama aradaki masraf farkı kaç kattır. Biraz yol gösterebilirseniz sevinirim

Niko990

İşçi Karınca
Üye
İlk kez sürüngen besliyicekseniz gecko yu öneriyorum hem daha az maliyet hem bakımı sakallı ejdere göre daha basittir.

Niko990

İşçi Karınca
Üye
Leopard gecko fiyatları 1600-2500 tl. Yasal AFT gecko fiyatları 3000-4500 TL güncel pet&zootr rezerve yapıyor.

F9rkan

Yumurta
Üye
Ben sürüngen işine yeni başlıyorum ve bu iki cins arasında karar kıldım. Sakallı ejderler daha uysal diye okudum ve daha büyük olması bana daha caiz geliyor ama sakallı ejder hem leoparda göre daha pahalı hem de daha çok malzeme ve masraf gerekiyor. Teraryumlarını kendim yapacağım o yüzden o konuda sıkıntım yok ama aradaki masraf farkı kaç kattır. Biraz yol gösterebilirseniz sevinirim
Ortalama 3-4 kat(ben demiyorum sürüngen dostları diyor)