Sadece merakımdan soruyorum

Evet

Yumurta
Üye
Karınca üretip satmak yasal mıdır?
Biliyorum biraz gereksiz bir soru ama merak ettim ya :)

Wins400

Yumurta
Üye
Galiba yasal değil yani vahşi doğa hayvanı sonuçta.

Argentavis

Kraliçe Karınca
Eklem Bacaklı Moderasyon
Yardımsever
Üye
Karınca üretip satmak yasal mıdır?
Biliyorum biraz gereksiz bir soru ama merak ettim ya :)
Yasallığından emin değilim ama hem koloni halinde hem de kraliçe satışı var internet üzerinde. Üretip satmak dediğiniz de koloni haline getirip satmak sanırım. Yoksa sadece işçileri satmayı mı düşündünüz?

Evet

Yumurta
Üye
Yasallığından emin değilim ama hem koloni halinde hem de kraliçe satışı var internet üzerinde. Üretip satmak dediğiniz de koloni haline getirip satmak sanırım. Yoksa sadece işçileri satmayı mı düşündünüz?
Ben satmayı düşünmedim.Ben zaten daha yeni başlayacağım umarım önümüzdeki sezon 🙃

zarez

Yumurta
Üye
Kedi ve köpek gibi evcil hayvanların petshop'larda satıldığı şu dünyada :mad:, karınca satışının illegal olması için bir sebeb göremiyorum ben.

Emir1

Yumurta
Üye
Sanırım kolonilerde üretilen alateleri kastediyorsun.Aslında faturasız aldığın bir kuş bile yasal değil.Sen ürettiğin alateler için fatura kesemeyeceğine göre yasal değil.

EgzotikHane

Yumurta
Üye
Ben bir yerde illegal gibisinden bir duyum almıştım inan nerden duyduğumu hatırlamıyorum ama bir çok satış sayfası varken sahibinden gibi sitelerde bile satılıyorsa ve devlet bir şey yapmıyorsa bir sıkıntı yok demektir. Tahminimce belirli türler yasaktır soyu tükenme tehlikesinde olan vs.